Stosowanie kontrastu w pomieszczeniach z pozoru nie jest łatwą sprawą, biorąc pod uwagę kwestię aranżacji wnętrza. Jedną złotą zasadą, którą można zapamiętać i wykorzystywać w przyszłości, jest stosowanie ciemniejszych tonów dodatków (mebli, dywanów, zasłon) od koloru ścian. Jeśli posiadasz jasne ściany – wprowadzenie modnego kontrastu do pomieszczenia nie powinno sprawić kłopotu. Zabawa barwami dodatków do pomieszczenia, może zarówno powiększyć optycznie pokój, zwrócić uwagę na kolorystykę ścian, podbić kolor podłogi.

Korzyści z ciemnych kolorów dywanów

Główną korzyścią, typowo praktyczną, którą charakteryzuje się ciemny – czarny dywan jest to, że nie wymaga częstego czyszczenia. W rzeczywistości, znacznie lepiej zdaje egzamin w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu. Łatwiej mu także zachować lepszy wygląd przez dłuższy czas. Czarny dywan jest więc idealnym rozwiązaniem w salonie dziennym. Tuszuje zanieczyszczenia i optycznie rozjaśnia kolorystę wnętrza. Właśnie dzięki zastosowaniu magii kontrastu.

Więcej porad dla ciemnych kolorów dywanów

Ciemne dywany mają umiejętność ożywiana wnętrza i przewrotnie – nadawania im kolorów. Duży, czarny dywan może przesądzić o końcowym efekcie wizualnym, nowoczesnego, monochromatycznego wnętrza. Czerń jest stylowa i ponadczasowa. Świetnie wydobywa inne barwy (ścian, sofy, mebli). Daje naprawdę spore pole do popisu.

Pragnąc zachować stonowany, nowoczesny wygląd swojej przestrzeni życiowej, wystarczy postawić na oszczędne, ale efektowne dodatki. Czarny dywan, czarne poduszki, minimalistyczny szkic na ścianie (w stylu rycin Picasso) – takie dodatki pełnią główną rolę w całym wystroju wnętrza.
Czarne dywany mogą mieć także zastosowanie w zupełnie innym projekcie wykończenia. Świetnie współgrają z klasycznym, eleganckim stylem i meblami stylizowanymi na te z epoki Ludwika XVI. W takim wypadku, czerń podkreśla elegancję i linię drewnianych mebli, a jasne ściany tylko pobijają ten efekt.
Nie należy bać się czerni na podłodze – jest uniwersalna, ponadczasowa i praktyczna. Dywan czarny to świetnie rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na podkreśleniu białych ścian i modnych ostatnio – białych mebli.

Dywany czarne można na przykład kupić w Topworld – https://www.topworld.pl/produkty/kolorystyka/dywany-czarne,2,37523. W ofercie znajdziesz całkowicie czarne modele i takie z delikatnymi zdobieniami, które można dopasować kolorystycznie do pomieszczenia.

Wielu specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz, nie poleca wybierania farby do ścian, przed zakupem odpowiedniego dywanu. Czemu? Zaraz obok kolorystyki ścian to właśnie dywan decyduje o przewadze kolorystycznej pomieszczenia.

No votes yet.
Please wait...