Potrafi ona wyciskać sok na zimno, który odznacza się wyjątkowo wysoką jakością. Otrzymany sok nie jest dzięki temu mechanizmowi ani napowietrzany, ani nazbyt klarowny. Niemniej jednak wyciskarki wolnoobrotowe do soku są droższe od sokowirówek, ale po kilku zastosowaniach można powiedzieć, że jakość i konsystencja otrzymanego soku rekompensuje tę drobną niedogodność.

Jednym z aspektów, który z pewnością zadowoli przyszłych użytkowników jest fakt, że mechanizmy te idealnie nadają się do wyciskania soków z roślin trawiastych, warzyw liściastych i kiełków. Otrzymany w ten sposób sok można przechowywać dłużej, ponieważ mniejsza prędkość tłoczenia powoduje mniejsze nagrzewanie. W ten sposób enzymy i składniki odżywcze pozostają w takim soku nienaruszone. W zależności od modelu wyciskarki wolnoobrotowe posiadają również inne ciekawe cechy i funkcje, które zadowolą najbardziej wymagających. Urządzenia tego rodzaju są wyposażone w solidny silnik o mocy 240 W. W ten sposób można łatwo wycisnąć sok z nawet bardzo twardych owoców i warzyw. Ponieważ wytłaczarka ma stosunkowo mały otwór wlotowy, należy jednak najpierw je pociąć na mniejsze kawałki. Dźwięk, jaki wytwarza ten mechanizm, może być klasyfikowany jako szum. Niemniej jednak sam mechanizm odznacza się wysoką jakością i ponadprzeciętną trwałością. Ponadto, jest on wyposażony w uchwyt, który znacznie ułatwia przesuwanie urządzenia.

Warto zauważyć, że może ono pracować w sposób ciągły przez nawet 30 minut. Po tym czasie wystarczy tylko jedna minuta, a mechanizm jest gotowy do ponownego użycia. Wszystkie wyciskarki wolnoobrotowe rozdrabniają wolno owoce, zioła i warzywa. Czyszczenie samego mechanizmu nie trwa długo. Korpus wytłaczarki można czyścić bardzo szybko wilgotną ściereczką lub pod bieżącą wodą. Dzięki temu ilość pracy potrzebnej do czyszczenia maszyny może być zredukowana do minimum. Pozostałe części można umyć bez problemu w zmywarce. Wady tego urządzenia są zatem właściwie trudne do dostrzeżenia.

No votes yet.
Please wait...