Styl skandynawski niezmiennie cieszy się popularnością wśród osób urządzających swoje własne lokum lub inwestycję z myślą o wynajmie. Cenimy go za prostotę, jasne kolory i wzory, a także funkcjonalność, która pozwala niewielkim kosztem stworzyć przyjazną, otwartą przestrzeń, ożywioną kilkoma odpowiednio dobranymi dodatkami. Jak urządzić przestrzeń w stylu skandynawskim i na co warto zwrócić uwagę, dobierając meble i dodatki – oto kilka wskazówek.

Cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego

Naturalne materiały, jasne kolory, funkcjonalny minimalizm i prostota – to główne cechy stylu skandynawskiego, które przyczyniają się do jego nieustającej popularności na całym świecie. Projektowanie wnętrz inspirowane północnymi stylizacjami pozwala na urządzenie właściwie każdej przestrzeni i pokoju. Może być bazą do stworzenia ciepłego i klimatycznego wnętrza salonu lub jadalni, którym indywidualny charakter nadadzą odpowiednio dobrane tkaniny o różnych fakturach lub kolorowe dodatki. Architekt wnętrz doradzający w urządzeniu przestrzeni w tym stylu z pewnością postawi na kojarzące się z Północą kolory: szarość, biel, czerń, ale też czerwień, która niekoniecznie musi być symbolem zestawianym z zielenią i używanym w Polsce najczęściej w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Osobom kochającym zaskakujące połączenia mebli i dodatków dekorator wnętrz z pewnością doradzi więcej odwagi w łączeniu stylu skandynawskiego z meblami z zupełnie innej bajki. Uniwersalność skandynawskiego designu pozwala bowiem na zestawianie go z elementami vintage, jak ludwikowski fotel czy kupiona na targu antyków modernistyczna oszklona gablota.

Jak stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim – podpowiada projektant wnętrz

– Umiarkowanie jest kluczem do pięknej aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim – podpowiada projektant wnętrz z Pogotowia Wnętrzarskiego, który aranżuje wnętrza klientów od ponad dekady, dodając: – Warto myśleć o wnętrzach utrzymanych tym stylu jako inwestycji na lata. Lepiej kupić mniej mebli, które będą wielofunkcyjne, jak chociażby rozkładana kanapa z pokrowcami, która potrafi sporo kosztować, ale jednocześnie może być używana przez kolejne pokolenia. Ściany w jasnych kolorach zyskają charakter dzięki zabawnym, barwnym plakatom czy obrazom, które możemy z łatwością wymienić, kiedy nam się znudzą. Prawdziwy charakter oddający nasze pasje i charaktery stworzą natomiast dobrane ze smakiem elementy wystroju, które jednocześnie ocieplą wnętrze: miękkie poduszki, pledy, świece czy efektowne lampy stojące.

No votes yet.
Please wait...