Aranżacja wnętrza wymaga nie tylko czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim pomysłowości. W zależności od metrażu pomieszczenia lub budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na jego wyposażenie, poszczególne decyzje oraz wyobrażenia mogą się od siebie różnić. Biorąc pod uwagę urządzanie pokoju, należy rozważyć wiele wariantów oraz czynników, które odgrywają kluczową rolę. Dotyczy to zarówno generalnego remontu, jak i zakupu pojedynczych mebli. Z jednej strony ważny jest aspekt estetyczny, czyli to jak się prezentują. Czy po prostu podobają nam się wizualnie. Z drugiej strony dobrze, kiedy meble są funkcjonalne. Jak w takim zestawieniu wypadają szafy przesuwne, które stanowią popularny wybór i wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie?

Zalety szafy przesuwnej

Szafa przesuwna coraz częściej pojawia się w polskich sypialniach oraz przedpokojach, a zadowoleni użytkownicy mnożą wynikające z niej korzyści. Niewątpliwie na pierwszy plan wysuwa się kwestia przestrzeni. Tego rodzaju szafa oszczędza miejsce w każdym pomieszczeniu, ponieważ pozbawiona jest otwieranych drzwi. Tradycyjne garderoby posiadają najczęściej pojedyncze lub podwójne drzwi, których otwarcie wymaga dodatkowej, wolnej przestrzeni. Staje się to problematyczne w kawalerkach lub mieszkaniach nieco większych, ale o wciąż niewystarczającym metrażu. Rozwiązaniem są właśnie szafy przesuwne, których części frontowe znajdują się na poziomych prowadnicach. Wystarczy lekko przesunąć drzwi w dowolną stronę, by dostać się do jej wnętrza. Mechanizm działa bardzo szybko i nie wymaga dużego wysiłku. Dostęp do rzeczy jest prosty, nawet w części środkowej, gdzie łączą się ze sobą elementy ruchome.

Szafa przesuwna doskonale sprawdza się w niewielkiej sypialni. Jeśli miejsca wystarcza na łóżko, a przy ścianie pozostaje wolna przestrzeń, to dobry pomysł, by zagospodarować ją właśnie na szafę. W tej sytuacji wystarczy, by między łóżkiem a garderobą znalazło się kilkanaście centymetrów na swobodny dostęp do obu mebli. Zastosowanie szafy z lustrem jest dodatkowym atutem, ponieważ oszczędza kolejne miejsce, które na ścianie zajęłoby lustro. Ponadto wykorzystanie tafli szkła optycznie zwiększa pokój, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia mniejszych mieszkań czy domów. Jednocześnie mebel ogranicza wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz, wewnątrz pozostawiając do dyspozycji pojemne i funkcjonalne półki oraz szuflady.

Podsumowując, inwestycja w szafę przesuwną pozwala podążać za aktualnymi trendami oraz cieszyć się praktycznym podejściem do życia. Szczegółowa oferta znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.wikimeble.pl/SZAFY/SZAFY_PRZESUWNE.

No votes yet.
Please wait...