Dziś chciałabym przedstawić Wam najciekawsze rozwiązania, które zastosowaliśmy w naszym samodzielnie zaaranżowanym mieszkaniu. Po półtora roku użytkowania, mogę stwierdzić, że były strzałem w dziesiątkę.

 1. Łóżko z pojemnikiem
  Temu tematowi był już poświęcony oddzielny post. Łóżko z pojemnikiem jest najlepszym rozwiązaniem w naszym mieszkaniu. Można powiedzieć, że jest to 2 w 1, czyli łóżko + szafa – ogromna szafa. Mamy tam już tyle przedmiotów, a i tak zawsze znajdzie się miejsce, aby dołożyć coś nowego. Wszelakiego rodzaju kartony, choinka, ozdoby świąteczne, aktualnie nieużywane ubrania, stolnica, a nawet meble balkonowe  – to wszystko mieści się we wnętrzach naszego łóżka. W małych mieszkaniach, bez dostępu do komórki lokatorskiej jest to absolutnie rozwiązanie numer 1.
 2. Szafa na przedmioty do sprzątania
  W małym mieszkaniu, bez piwnicy, czy komórki niezbędne jest miejsce, w którym schowamy szczotkę, mopa, odkurzacz, skrzynkę na narzędzia i inne robocze przedmioty. Oczywiście mopa czy odkurzacz można trzymać np. w łazience, czy na korytarzu, ale zaburza to estetykę wnętrza. Idealnym miejscem na tego typu rzeczy jest wnęka w ścianie. Jeśli nie ma takowej, warto wygospodarować miejsce w szafie pod zabudowę w korytarzu, czy w pokoju. U nas w mieszkaniu była taka wnęka, wystarczyło dorobić drzwi.
  szafa w wnęce drzwi wnęki
 3. Wanna z parawanem
  Chyba każdy przyzna, że najlepiej mieć w łazience jedno i drugie – wannę i prysznic. Wannę szczególnie doceniamy podczas gorących zimowych kąpieli, za to prysznic jest nieoceniony latem. W małej łazience niestety trzeba wybrać jedno rozwiązanie. A dlaczego by nie zastosować 2 w 1 – wanny z funkcją prysznica 🙂 Mamy dziś ogromny wybór parawanów – szklane, z pleksy,  jednoczęściowe, składane na różne sposoby, możemy nawet zabudować całą wannę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy wziąć prysznic w wannie bez obawy, że zachlapiemy łazienkę.
  wanna z parawanem
 4. Kosz na pranie w szafce łazienkowej
  Skoro jesteśmy już przy łazience, chciałbym zwrócić Wam uwagę na jeszcze jeden element, dla którego trzeba zaplanować „miejsce pobytu” – kosz na pranie. Ja osobiście lubię mieć jak najwięcej przedmiotów schowanych, dlatego też u nas kosz na pranie już na etapie planowania łazienki, miał swoje miejsce się w szafce. Szafka znajduje się pod zlewem i jest na tyle szeroka, że zmieściły się tam jeszcze do kompletu proszki do prania i inne środki czystości.
  kosz na pranie w szafce łazienkowej
 5. Szafka na buty, na której można usiąść
  Tutaj chyba niewiele trzeba pisać. Szczególnie dla osób starszych jest to duża wygoda, ale i nam młodym to rozwiązanie (znów 2 w 1) może ułatwić życie:)Szafka na buty z siedziskiem
 6. Gniazdko w centrum mieszkania
  W jednym z artykułów na temat planowania pisaliśmy już jak warto rozmieścić gniazdka w mieszkaniu. Chciałabym jednak zwrócić tutaj szczególną uwagę na jedno gniazdko – na korytarzu, czyli w samym środku mieszkaniu. Możemy do niego podłączyć odkurzacz i (oczywiście w zależności od wielkości  mieszkania i długości kabla) odkurzyć całe mieszkanie.
  gniazdko na korytarzu
 7. Półka na oparciu kanapy
  Tego gadżetu akurat nie planowaliśmy. Po prostu trafił się przy okazji wybranego przez nas narożnika. W trakcie użytkowania okazał się jednak bardzo przydatny. W zależności kto akurat siedzi przy półeczce (ja czy mąż), stoi tam szklanka z herbatą albo… piwo. Jeśli takiej półeczki nie ma w zestawie z kanapą, można zamówić np. u stolarza. Są to praktycznie 3 deseczki, więc nie powinno być drogim wydatkiem.
  półka drewniana na kanapie
 8. Wieszak na klucze
  Bardzo praktyczny mebelek, który zapobiega gubieniu kluczy i bałaganowi w mieszkaniu. Więcej na temat tego rozwiązania w poście.
  wieszak na kluczeTo nasze ulubione 8 rozwiązań w mieszkaniu. Aż chciałoby się zamknąć listę do 10. Co byście do niej dołożyli?
No votes yet.
Please wait...