Charakterystyka tapety flizelinowej

Tradycyjne tapety wykonane z papieru zdobionego nadrukowanym lub tłoczonym wzorem są wciąż dostępne na rynku, jednak ze względu na ich niewielką żywotność, powoli są wypierane przez bardziej nowoczesne tapety, wykorzystujące różnorodne wzmocnienia. Jedną z takich możliwości poprawiających wytrzymałość tapety jest stosowanie flizeliny. Czym są tapety flizelinowe i kiedy warto po nie sięgnąć?

Flizelina jest rodzajem włókniny powstałym w wyniku termicznego łączenia lub klejenia włókien syntetycznych – tłumaczy ekspert z KrainaBarw.pl. W tapetach flizelina stanowi spodnią warstwę, na którą nakładana jest dekoracyjna powłoka z innego materiału.

Wygodne i samodzielne tapetowanie

Flizelina wpływa nie tylko na odporność tapety, ale przede wszystkim na łatwość jej kładzenia i zrywania. Do ozdobienia ścian tym rodzajem tapety nie potrzeba fachowca. Klejąc tapety flizelinowe klej nakładamy bezpośrednio na ścianę, a nie jak w przypadku większości tapet na podłożu papierowym bezpośrednio na tapetę, co znacznie upraszcza i przyspiesza remont. Również ściąganie flizeliny nie nastręcza trudności – odbywa się bez namaczania czy skrobania resztek ozdób z tynku. Do odczepienia tapety flizelinowej wystarczy zdecydowane szarpnięcie.

Rodzaje tapet flizelinowych

Flizelina to bardzo wdzięczny materiał, który bez trudu można łączyć z innymi. Podkład flizeliowy najczęściej spotykamy w tapetach winylowych, zarówno twardych, jak i miękkich. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się także tapety na flizelinie z powierzchnią papierową, ale także te najbardziej nietypowe: tekstylne, metalowe i szklane. Na rynku dostępne są także tapety w całości wykonane z flizeliny – mówi specjalista z przedsiębiorstwa KrainaBarw.pl.

Zalety tapet na flizelinie

Jak wspomnieliśmy wcześniej najważniejszą zaletą stosowania tapet z podkładem flizelinowym jest jej trwałość, a także łatwość aplikacji na ścianę oraz usuwania. To jednak nie wszystkie plusy podkładów flizelinowych. Tapety te doskonale maskują nierówności i pęknięcia ścian (nawet do 4mm!), a dzięki podwójnej warstwie stanowią dobrą izolację termiczną i akustyczną.

PRZECZYTAJ  Jak wybrać ekipę remontową?

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *