Niemalże każdego dnia sięgamy po napoje takie jak kawa czy herbata. To właśnie one stanowią uzupełnienie posiłków, a nierzadko towarzyszą nam także podczas przerwy w pracy, spotkań z przyjaciółmi czy nawet w momencie oglądania ulubionego filmu bądź czytania zajmującej książki. Naturalnie do samodzielnego przygotowania wspomnianych napojów niezbędna jest ciepła woda, do której zagotowania używamy oczywiście czajnika. Pozostaje tylko jedno pytanie, a mianowicie jaki sprzęt kupić: czajnik na gaz czy może elektryczny?

Cena zakupu

Jeśli posiadasz kuchenkę gazową to jedynym, słusznym wyborem będzie czajnik na gaz. Dlaczego? Głównie ze względu na to, iż ten rodzaj sprzętów jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny. Obecnie w sklepach ze sprzętem AGD bez najmniejszego problemu dostaniemy czajniki na gaz różnego rodzaju, a więc na przykład emaliowane, aluminiowe, stalowe czy nawet żeliwne. Koszt zakupu nowego czajnika na gaz nie jest zbyt wysoki. Przykładowo w sklepie naczynia.olkusz.pl ceny tego rodzaju wyposażenia rozpoczynają się od 25 zł. Oczywiście wszystko uzależnione jest od materiału, z jakiego wykonano czajnik, a także jego pojemności czy nawet marki. Dla porównania ceny czajników elektrycznych rozpoczynają się od ok. 40 zł.

Koszt użytkowania

Naturalnie sama cena zakupu to nie wszystko. Tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest bowiem koszt użytkowania czajnika. Takowy uzależniony jest od kilku czynników, a mianowicie ceny energii w zamieszkiwanym przez nas województwie, rodzaj urządzenia czy też jego pojemność. Niemniej jednak średni koszt zagotowania 1 l wody w czajniku na gaz wynosi 3 grosze. Zdecydowanie drożej zapłacimy za taką samą ilość wody zagotowaną w czajniku elektrycznym. W tym przypadku wyniesie on bowiem 5 gr.

Czajniki na gaz to rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się w dosłownie każdym domu. Mnogość rodzajów, kolorów i wzorów tego typu wyposażenia, pozwala na wybór czajnika idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...