Powietrze możemy odświeżać na wiele różnych sposobów. Do wyboru mamy między innymi odświeżacze w sprayu czy jako wtyczka do kontaktu, możemy też kupić kadzidełka, świeczki zapachowe lub kominki na olejki i woski. Oprócz tego do dyspozycji mamy dyfuzory zapachowe, które znajdziemy między innymi w sklepie leifheitsklep.pl. Na co warto się zdecydować?

Odświeżacze w sprayu i do kontaktu

Działają szybko i skutecznie. Neutralizują nieprzyjemne zapachy, nawet te bardzo silne. Niestety, nie są zbyt zdrowe. Zawarte w nich substancje mogą działać drażniąco na układ oddechowy, dlatego nie powinniśmy korzystać z nich często – tylko w awaryjnych sytuacjach i nie na co dzień. Co więcej, pojawiają się badania, że takie odświeżacze mogą mieć też działanie rakotwórcze!

Kadzidełka i świece zapachowe oraz świeczki typu tea-light pod kominki zapachowe

Wydzielają zapach poprzez spalanie, dlatego powinny być używane ostrożnie, by nie doprowadzić do pożaru. Zdecydowanie najlepsze są świece wykonane z naturalnych materiałów, na przykład wosku pszczelego albo wosku sojowego. Powinniśmy unikać regularnego palenia świec z parafiny, która jest bardzo popularnym składnikiem świeczek, także małych świeczek tea-light pod kominki zapachowe. Doprowadzamy wtedy do wytworzenia niebezpiecznych substancji takich jak formaldehyd, toluen i beznol. Także nie palmy zbyt często kadzidełek – również udowodniono, że mają one działanie rakotwórcze na układ oddechowy.

Dyfuzory zapachowe

To nowoczesne urządzenia, które rozprowadzają w powietrzu delikatną mgiełkę wody oraz środka zapachowego, na przykład olejku eterycznego. Dzięki temu nie tylko nie są niebezpieczne, ale również mogą mieć działanie prozdrowotne w zależności od tego, jaki olejek wybierzemy. Ponadto potrafią nawilżać powietrze w pomieszczeniach. Takie dyfuzory możemy zakupić we wspomnianym już sklepie leifheitsklep.pl wraz z różnymi olejkami do wyboru.

No votes yet.
Please wait...