Przy poszukiwaniu odpowiednich lamp do salonu warto pamiętać o tym, aby cechowały się one zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i również dawało odpowiednie oświetlenie we wnętrzu. Salon jest pomieszczeniem, które najczęściej pełni kilka różnych funkcji, między innymi jest miejscem spotkań i relaksu, powinien być również wyposażony w kilka zróżnicowanych źródeł światła. Wobec tego lampy sufitowe to często za mało i warto dodać do nich również inne artykuły oświetleniowe.

Modne oświetlenie w nowoczesnym salonie

Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim biżuteryjne lampy wiszące – żyrandole wykonane z kryształków, lampy z kloszami przypominającymi bąbelki powietrza czy duże klosze metalowe w kształcie półkul. Także popularne są lampy wiszące w formie oprawek na żarówki – stosuje się do nich najczęściej dekoracyjne żarówki typu Edison.

Uzupełnieniem oświetlenia sufitowego mogą być lampy podłogowe, na przykład lampa stojąca wykonana z metalu z regulowanym kloszem w industrialnym stylu czy też popularne lampy trójnogi. Ciekawym dodatkiem może być również lampa stołowa z dekoracyjną podstawą oraz dużym kloszem wykonanym z tkaniny – idealnie wpisuje się we wnętrza urządzone w szykownym stylu francuskim i nowojorskim.

Gdzie kupować designerskie lampy?

Dzisiaj to żaden problem, ponieważ można zamówić je także przez internet. W sieci można zakupić designerskie lampy stojące, wiszące, stołowe i innych typów w najróżniejszych wariantach, a także w przystępnych cenach. Zakupione artykuły zostaną wysłane bezpośrednio pod wskazany adres i można mieć je w swoich rękach już następnego dnia. Oczywiście, w wybranych miastach można skorzystać także z zakupów stacjonarnych, na przykład jeżeli poszukiwany jest salon z oświetleniem w Warszawie, do dyspozycji jest wiele adresów wartych uwagi.

No votes yet.
Please wait...