Sen jest niezwykle istotnym elementem dnia. W parze z odżywianiem, sen pozwala na regenerację sił i zachowanie dobrego zdrowia. Dlatego warto, aby był efektywny i komfortowy. Jest wiele czynników wpływających na jakość snu. Jednym z nich jest to, pod czym śpimy?

Kołdra puchowa, czy syntetyczna? A może zwykły koc? Jak sprawić, aby spało Ci się dobrze, wygodnie i efektywnie? W tym artykule poznasz zalety kołdry puchowej.

Solo, w duecie, a może rodzinnie?

Wybór odpowiedniej kołdry nie jest wyborem łatwym. Nie tylko musisz zwrócić uwagę na to, co lubisz, ale również na to, komu kołdra będzie służyć? Jeśli tylko Tobie, to rzecz jasna, możesz kierować się własnymi preferencjami. Jeśli w grę wchodzą inni domownicy, warto przemyśleć, czy kołdra odpowiednia dla Ciebie, będzie równie komfortowa dla nich?

Z całą pewności ważny jest jej rozmiar. Ważne jest także, aby upewniać się, że żaden z domowników nie ma alergii na puch i pierze. Choć kołdry puchowe produkowane są dziś inaczej, niż za czasów, gdy puchem wypełniały je nasze babcie, to nadal, niektóre osoby mogą reagować na nie alergią.

Kolejnym, ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są potrzeby termiczne każdego, kto pod kołdrą puchową będzie spał. Być może Ty uwielbiasz owinąć się kołdrą od stóp po szyję, niezależnie od pogody, a bliska Ci osoba uzna, że nawet gdy śnieg za oknem, woli jednak niższą temperaturę w nocy.

Kołdry puchowe doskonałe na każdą porę roku

Kołdry puchowe wypełniane są gęsim puchem. Charakteryzują się wyjątkową lekkością, przy jednocześnie bardzo wysokiej izolacji przed zimnem. Pozwalają skórze oddychać i nie powodują przegrzewania organizmu w czasie snu, a dodatkowo odprowadzają wilgoć.

Rynek oferuje nie tylko kołdry puchowe na zimę, ale także letnie lub całoroczne. Oznacza to, że nie musisz rezygnować z zakupu kołdry puchowej, jeżeli osoba, z którą będziesz ją dzielić, woli niższą temperaturę w czasie snu. Kołdrę puchową możesz wybrać zgodnie z waszymi potrzebami i preferencjami.

Jak czyścić kołdrę puchową?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od zaleceń producenta zakupionej przez Ciebie kołdry. Niektóre wymagają czyszczenia chemicznego, inne specjalnych czynności dedykowanych właśnie takim produktom. Niekiedy jednak metka nie zawiera żadnych informacji ani przeciwwskazań. Można po tym wywnioskować, że Twoją kołdrę możesz prać w pralce lub tylko wietrzyć w miejscu zacienionym. Jeśli producent nie widzi przeciwwskazań, zachowaj jednak podstawową zasadę – nie używaj silnych środków piorących. Najlepiej zastosować specjalne preparaty do prania pościeli puchowych lub zwykłe, szare mydło (dostępne są w różnych formach). Dzięki temu unikniesz naruszenia struktury puchu oraz ryzyka, że kołdra po praniu straci swoje właściwości, lekkość i stanie się zbita. Po praniu zadbaj o dokładne wysuszenie kołdry, aby puch się nie zbił, nie zbrylił lub po prostu nie zgnił.

Źle wysuszona kołdra i zniszczony puch pretenduje wyrób tylko do wyrzucenia.

Jakie są ceny kołder puchowych?

Ceny kołder puchowych podobnie, jak ceny wszystkich innych produktów, są zwyczajnie różne. Zależą od rodzaju puchu, producenta, czy tkaniny, z której wykonana jest kołdra, ale także od jej rozmiaru. Na rynku możesz spotkać się z kołdrami puchowymi w cenach od 350 zł do 5000 zł.

Źródło: Diuna24.pl – Tekstylia sklep

No votes yet.
Please wait...