Home office to teraz codzienna rzeczywistość wielu osób. Ty też pracujesz w domu? Pamiętaj więc o przygotowaniu odpowiedniego kącika pracy – nawet jeśli nie posiadasz oddzielnego pomieszczenia na biuro. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Stwórz przestrzeń, w której praca będzie przyjemnością

Na początku oczywiście musisz wybrać miejsce, w którym powstanie Twoje domowe „centrum dowodzenia”. Jeśli posiadasz oddzielny pokój, sprawa jest dużo prostsza, ale nie musisz się przejmować, jeśli możesz na biuro wydzielić jedynie kilka metrów kwadratowych. W takim przypadku postaraj się je połączyć wizualnie z resztą pomieszczenia.

Zastanów się, czego potrzebujesz do pracy i zadbaj, by wszystko było w zasięgu ręki. Weź także pod uwagę ustawienie biurka względem okna. To, jak pada światło słoneczne na monitor komputera, ma zasadnicze znaczenie dla komfortu pracy.

Dobrze jest, by przestrzeń biurowa była lekko oddzielona od reszty pomieszczenia, szczególnie gdy korzystają z niego także inne osoby. Pozwoli Ci to na zachowanie większej koncentracji, a co za tym idzie bardziej efektywną pracę.

Jakich rzeczy potrzebujesz w domowym biurze?

Przede wszystkim konieczne będzie wygodne biurko. Przy wyborze zwróć uwagę na jego wymiary – nie tylko dlatego, żeby sprawdzić, czy zmieści się w Twoim pokoju, ale także czy będzie wygodne do pracy. Zmierz jego wysokość. Zastanów się nad swoimi potrzebami. Czy korzystasz z kilku monitorów i potrzebujesz większego blatu? Czy wystarczy małe, proste biurko?

Drugą niezwykle ważną kwestią jest wygodny fotel biurowy. Niestety wiele osób obecnie cierpi na schorzenia kręgosłupa. Jest to bardzo często spowodowane długą pracą w pozycji siedzącej, ale też niewygodnymi fotelami, które wymuszają na nas nienaturalną pozycję ciała. Ważny jest dlatego wybór odpowiedniego krzesła.

Przy pracy przyda się także funkcjonalna półka, bądź regał, na których umieścisz wszystkie potrzebne do pracy rzeczy. Ważne, by móc mieć wszystko pod ręką. To znacznie ułatwi Ci pracę i pozwoli nie rozpraszać się, gdy będziesz musiał wstawać po potrzebną rzecz umieszczoną gdzieś indziej w pokoju. Szerszy regał może też służyć jako odgrodzenie części biurowej od reszty pomieszczenia.

Szczególnie osoby pracujące w domu często pracują, a nawet nocą, dlatego w domowym biurze nie może zabraknąć dobrego oświetlenia. Potrzebna Ci będzie lampa biurkowa. Zapewni Ci ona odpowiednie światło, które jest niezbędne dla wzroku. W innym przypadku szybko możesz poczuć konsekwencje pracy w półmroku w postaci wady wzroku, pieczenia oczu czy innych dolegliwości.

No votes yet.
Please wait...