Drzwi wejściowe w każdym domu pełnią wiele ważnych funkcji. Z jednej strony powinny cechować się wysoką estetyką, gdyż pełnią funkcję reprezentacyjną. Za pewne każdy, kto postanowi nas odwiedzić je zauważy, dlatego też powinny być wizytówką mieszkania.

Jednakże, oprócz samej estetyki, ważne, aby były też praktyczne i funkcjonalne. Co to oznacza w praktyce?

Drzwi, które zatrzymują ciepło wewnątrz budynku

Podobnie jak okna tak i drzwi zewnętrzne mogą sprawiać, że ciepło wyprodukowane w budynku będzie uciekać do zewnątrz. Dlatego też tak samo, jak w przypadku okien, zawsze warto sprawdzić, jaki współczynnik przenikania ciepła posiada dany model drzwi, które nas interesują. Im mniejsza jego wartość tym cieplejsze będą drzwi, a co za tym idzie, będziemy mogli liczyć na znacznie mniejsze straty cieplne. Dzięki ciepłym drzwiom nie ma konieczności aranżacji w domu tak zwanego „wiatrołapu”, a więc dodatkowego przedsionka, do którego wpada wiatr i chłód przez drzwi zewnętrzne. W efekcie, przekłada się to na długofalowe oszczędności, gdyż nie trzeba ogrzewać budynku tak intensywnie w sytuacji, kiedy ograniczamy straty cieplne. To, czy dane drzwi będą ciepłe zależy od tego, z jakiego materiału będą wykonane, jak wiele przeszkleń będą posiadać, co będzie znajdowało się w ich wnętrzu i jaka jest ich technologia produkcji. Nie bez znaczenia są również zastosowane uszczelki.

Kwestia bezpieczeństwa również jest istotna

Niezależnie od tego, w jakiej okolicy mieszkamy i czy czujemy się w niej bezpiecznie, dobrym rozwiązaniem są drzwi antywłamaniowe. Są to drzwi, które są w specjalny sposób wzmacniane. Zawiasy są skonstruowane tak, aby uniemożliwić wyważenie drzwi. Dodatkowe bolce oraz zamki sprawiają, że drzwi są trudne do sforsowania przez nieproszonych gości. Bardzo funkcjonalnym elementem każdych drzwi wejściowych jest dodatkowy wizjer, który pozwala nam sprawdzić, kto chce dostać się do domu jeszcze zanim otworzymy mu drzwi. Kwestie bezpieczeństwa powinny być dla nas tak samo ważne jak estetyka wykonania drzwi oraz to, czy są one ciepłe. Te trzy aspekty są niejako kluczowe i zawsze warto mieć je na względzie już na etapie wstępnego oglądania skrzydeł drzwiowych różnych producentów.

No votes yet.
Please wait...