Dywan w pokój dziecka pełni wiele ważnych funkcji. Wnosi do niego nie tylko przytulność, ale i bezpieczeństwo. Może też stanowić inspirację do zabawy i pobudzać wyobraźnię. Dlatego też wybór odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego odgrywa tak ważną rolę. Dobrze przemyślany wzór pozwoli stworzyć w pokoju dziecka wyjątkowy świat, który będzie jego indywidualną przestrzenią do przeżywania wielkich przygód. Jakie dywany są najmodniejsze?

Swoboda, wygoda i przestrzeń odpowiadająca charakterowi zamieszkującej w niej osoby – takimi zasadami powinniśmy kierować się przy urządzaniu każdego wnętrza. Jednak w przypadku pokoju dziecięcego hołdowanie tym zasadom jest szczególnie ważne. Pokój dziecka to pomieszczenie, które powinno nie tylko odpowiadać jego podstawowym potrzebom, ale również pobudzać jego rozwój. W końcu to przestrzeń, w której maluch spędza najwięcej czasu. Pokój dziecięcy powinien więc zachęcać do zabawy, rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Wszystko to możemy osiągnąć odpowiednio dobranymi dodatkami.

Nie ma wątpliwości, że w takim pomieszczeniu to dywan będzie odgrywał najważniejszą rolę. To na nim dziecko będzie się bawić, uczyć, a także odpoczywać. Każde dziecko jest inne, warto więc, by pokój, w którym będzie mieszkało, odzwierciedlał jego osobowość.

– Odpowiednim wzorem dywanu możemy podkreślić indywidualność naszego dziecka, a jednocześnie stworzyć niepowtarzalne wnętrze, z którego nie będzie chciało wychodzić – podkreśla ekspert Komfort. – Szeroki wybór wzorów sprawia, że pokój dziecka może być urządzony w modnym, ale przede wszystkim oryginalnym stylu. Dywanem możemy wnieść do pokoju dziecka kolory i wzory, które ożywią całe wnętrze – dodaje.

Kolorowy zawrót głowy

Mocne kolory i wyraziste formy to jeden z najpopularniejszych trendów tego sezonu. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się geometryczne wzory. Takich nie brakuje również wśród propozycji do pokoi dziecięcych. Barwne dywany doskonale sprawdzą się w jasnych pomieszczeniach. Taki dywan doskonale nada się do podkreślenia centralnego miejsca w pomieszczeniu i będzie przyciągał wzrok. Na wielobarwnym dywanie nie będzie też widać zabrudzeń. W takiej aranżacji warto postawić na model Diamond Pixel. Dywan w geometryczne kształty może też posłużyć jako inspiracja dla innych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniu, jak np. wzór Canvas Favo czy Diamond Love.

Blisko natury

Motywy zwierzęce to kolejny niezwykle popularny wzór, który pojawia się w wielu urządzonych ze smakiem wnętrzach. To również wzór, który doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. Zwierzęta wprowadzają do pomieszczenia ożywienie i radość. Możemy postawić na nieco poważniejsze, intrygujące modele, jak Filemon Szary, który łączy ze sobą zarówno motyw zwierzęcy, jak i geometryczny. Z drugiej strony do wyboru mamy bardziej dziecięce modele, jak Pastel Zoo czy Pastel Lepre. Doskonale wpasują się w pastelową kolorystykę pokoju.

Dywan do zabawy

Każde dziecko marzy o takim dywanie, a każdy dorosły na jego widok znów chciałby być dzieckiem! Dywan, który może posłużyć jednocześnie do zabawy, to najczęstszy wybór do pokoju dziecięcego – działa na wyobraźnię i jest swego rodzaju interaktywną zabawką. Modele Little Village, Modo Grey czy Brrrum to świetna inspiracja dla miłośników samochodów i budownictwa. Z kolei dywan Mecz to marzenie każdego fana piłki nożnej, który będzie miał w swoim pokoju własny stadion piłkarski.

Scena jak z obrazka

Motywy nawiązujące do dziecięcych rysunków to również chętnie wybierany wzór do pokoju dziecka. – Takie wzory ożywią aranżację wnętrza, ale jednocześnie jej nie zdominują. Dywany te świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których mocne akcenty pojawiają się również w umeblowaniu czy na ścianach – podkreśla ekspert Komfort. – Dywan może stanowić ich świetne uzupełnienie – dodaje. Przykładem mogą być modele Pastel Kids, Diamond Adar czy Canvas Bear. Co ważne, spokojny wzór doskonale pasować będzie zarówno do jasnych odcieni, jak i nieco ciemniejszych kolorów na ścianach.

Mały marynarz

Dekoracje w stylu marynistycznym to trend, po który projektanci wnętrz chętnie sięgają nie tylko przy urządzaniu pokoju dziecięcego. Biel i błękit wnoszą do pomieszczenia powiew świeżości. Świetnie więc sprawdzą się w pokoju niemowlaka. Pasiasty dywan Indigo Anchor z charakterystyczną kotwicą na środku świetnie wpisze się w aranżację w klimacie śródziemnomorskim. Symetryczne pasy, które są bardzo popularnym wzorem w tym sezonie, można powtórzyć również w innych dekoracjach w pokoju. Dzięki temu cała aranżacja nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Pamiętajmy też, że dywan w pokoju dziecięcym oprócz funkcji estetycznej pełni również inne role. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas zabawy na podłodze, a także wygłusza całe pomieszczenie. Coraz więcej producentów oferuje również dywany przyjazne alergikom, wykazujące właściwości antystatyczne. To bez wątpienia kolejne argumenty przemawiające za dywanem w pokoju dziecięcym.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...