Mini żurawie to małe dźwigi, które mogą zdecydowanie ułatwić prace budowlane. Wciąż nie zdobyły dużej popularności, co wynika najczęściej z braku wiedzy o ich możliwościach. Tymczasem te urządzenia są bezpieczne, łatwe w obsłudze i uniwersalne, dlatego warto zastanowić się nad ich wynajmem.

Możliwości mini żurawi

Mini żuraw jest dużo mniejszy od standardowego dźwigu, dlatego stanowi urządzenie bardziej uniwersalne, dające dużo możliwości. Mini żuraw na budowie służy przede wszystkim do transportu płaskich powierzchni, takich jak szkło, w trudno dostępne miejsca. Niektóre modele mieszczą się nawet w klasycznych drzwiach, dzięki czemu umożliwiają transport ciężkich powierzchni wewnątrz budynków, na tarasach i dachach. Nie oznacza to jednak, że mini żurawie odznaczają się mniejszą siłą. Ich udźwig może wynosić nawet ponad 3 tony, a zasięg roboczy – do 16 metrów. Dla jeszcze większej wygody użytkowania można zdecydować się na urządzenia sterowane pilotem, które są wyposażone w czujniki ostrzegające operatora przed zagrożeniem.

Zastosowanie mini żurawi

Mini żurawie są wykorzystywane najczęściej do transportu ciężkich tafli szkła (powyżej 600 kg) wewnątrz budynków. Służą pomocą przy montowaniu okien czy szklanych balustrad w apartamentowcach. Tych dźwigów można używać także do transportowania maszyn w obiektach przemysłowych czy wnoszenia samochodów na wystawy w centrach handlowych. Są one przeznaczone do użytkowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Wynajem mini żurawia

Czy bardziej korzystny jest zakup, czy wynajem mini żurawia? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Nad kupnem można zastanowić się w przypadku posiadania firmy budowlanej, która wykonuje dużo prac związanych z koniecznością użycia żurawia. Wtedy inwestycja najprawdopodobniej zwróci się w stosunkowo krótkim czasie. Jednak w większości przypadków bardziej korzystny wydaje się być wynajem. Przy sporadycznym korzystaniu z urządzenia jego zakup może zwrócić się dopiero po kilku lub kilkunastu latach. Ceny takich sprzętów nie są na tyle niskie, by było to warte ryzyka. W dodatku nieużywany przez większość czasu żuraw będzie się niszczył, co wpłynie negatywnie na jego sprawność.

Podczas wynajmu (np. na https://dzwigamy.com/mini-zurawie/) można mieć pewność co do wydajności urządzenia. Mini żurawie, które są wynajmowane, muszą regularnie przechodzić konserwację i przeglądy. W związku z tym zmniejsza się ryzyko awarii i poniesienia kosztów związanych z koniecznością naprawy urządzenia.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...