Zadaniem szuflad w nowoczesnej kuchni jest oszczędność miejsca bazowego. Chodzi o to, aby na płaskiej powierzchni zlokalizować więcej akcesoriów, żywności, niż było to dotąd możliwe. Najpopularniejsze są szuflady o szerokościach 15 i 30 cm, zwykle z 3 półkami. Wysuwając je ma się wgląd do najgłębszej części bez konieczności wyjmowania wszystkiego, jak to ma miejsce w przypadku półek w głębokiej szafce.

0131_lux823_18892_15

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

Kolejne spopularyzowane do lat rozwiązanie to przechowywanie sztućców w płytkich szufladach pod blatem roboczym. Nowoczesna szuflada jest jednak znacznie szersza, nawet 120 cm, i pozwala organizować szereg innych akcesoriów, na które dotąd nie było przegródek. Trendem 2016 jest umieszczanie w szufladzie folii aluminiowej lub spożywczej w przegródce umożliwiającej jej profesjonalne obcięcie.

0113_pura834_18471_15

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

W dolnych głębokich szufladach o szerokości 30 cm możesz zawiesić lnianą torbę i przechowywać w niej pieczywo a nawet długie bagietki. Z powodzeniem w klasycznej głębokości szuflady zmieszczą się także 4 butelki. Szafka lub szuflada może skrywać również 3 aluminiowe relingi, na których rozwiesisz kuchenne ręczniki i ścierki. Będą nie tylko schowane, ale rozwieszone szybciej obeschną i mniej się wygniotą.
0126_lux828_18464_15

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

Szafka narożnikowa z karuzelą to jedno z popularniejszych rozwiązań dla kuchni organizowanej na dwóch prostopadłych ścianach. Są to drzwiczki, które wraz z otwarcie ukazują obrotowe półki wykorzystywane zwykle na garnki i inne tego typu wysokie narzędzia. Talerze i sztućce wędrują do szuflad w organizery z pojemniczkami lub stojaczki. Zamiast popularnej szuflady możesz w szafce pod zlewem umieścić podwójny wysuwany kosz do segregacji odpadów. Po drugiej stronie pionowej przegródki można umieścić moduł z szufladami i przechowywać tam suche produkty oraz sztućce według uznania.

0129_lux817_18271_15

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

Otwarte półki w nowoczesnych kuchniach w elementami stali nierdzewnej, doskonale komponują się dzięki metalowym barierkom. Dzięki nim biegające w okolicy mebli dzieci nie zrzucą zawartości półek lub będą łatwiej mogły odłożyć przedmioty na wyznaczone im miejsce w kuchni. Zapomniane i nie zauważane dotąd tylne panele, poza przestrzeniami między blatem roboczym a wiszącymi szafkami, mają swoje 5 minut. Mogą być wypełnione dowolnym nadrukowanym motywem lub wybranym jednolitym kolorem. Drobne akcenty a mogą uatrakcyjnić przestrzeń. Pozwala to unowocześnić klasyczną otwartą półkę we wnęce nie robiącej dotąd większego wrażenia.

Rozwiązania systemowe XXI wieku:

  • zawiasy unoszące front w całości ponad jej obudowę,
  • sterowane pilotem otwieranie drzwiczek z mechanizmem elektrycznym,
  • zintegrowane oświetlenie diodowe wraz ze ściemniaczami, z prostą regulacją manualną lub zdalną.
No votes yet.
Please wait...