Zbliża się wiosna, a wraz z nią piękna pogoda. Wielu z nas chętnie połączyłoby przyjemne z pożytecznym przesiadając się na rower albo chociażby wybierając się na weekendową wycieczkę rowerową, jednak powstrzymują nas pewne problemy natury praktycznej. A mianowicie- co zrobić z rowerem?

Miejsce dla roweru

Otóż gdzie zazwyczaj trzymamy rowery? Najczęściej jest to piwnica. To jednakże nie jest świetny pomysł- jest wilgotno i ciepło, piwnice często są okradane, a na dodatek nam nie chce się schodzić po rower. Co więcej- jak już zejdziemy nie raz obijamy się i przewracamy wszystkie rowery, które tam się znajdują.

Niektóry decydują się na trzymanie roweru na balkonie- to jednak też nie jest dobrym rozwiązaniem. Warunki atmosferyczne, jakie panują u nas szybko mogą uczynić rowery nieprzydatnymi do jazdy. Pozostaje zatem trzymanie roweru w mieszkaniu albo na klatce schodowej. Na klatce jednakże są one znowu podatne na kradzież, a w mieszkaniu? Tu najzwyczajniej w świecie przeszkadzają. Co zatem możemy zrobić?

Wieszak na rowery

Dzisiaj innowacja wchodzi już we wszystkie dziedziny życia- nawet te najbardziej codzienne. Dlatego też teraz dysponujemy świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe jest trzymanie roweru w domu. Są to wieszaki na rowery!

Gdzie możemy je znaleźć? W praktycznie każdym sklepie z akcesoriami rowerowymi oraz w wielu większymi sieciami z artykułami meblowymi. Dzięki wieszakom na rowery możemy spokojnie zaaranżować przestrzeń w mieszkaniu tak, aby wstawić tam rower. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno pytanie- jak właściwie wygląda taki wieszak na rowery?

Rodzaje wieszaków na rowery

Wieszak na rowery może przyjąć różne postacie. Zacznijmy od omówienia wieszaków sufitowych. Mają one zazwyczaj postać dwóch haków, które trzymają siodełko i kierownice. Tu warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie, choć świetne do lekkich rowerów sportowych i świetnie zaoszczędzające przestrzeń, nie nadaje się do ciężkich rowerów miejskich.

Innym typem wieszaka na rowery jest wieszak ścienny. Tutaj ma on postać jakby półeczki, która przytrzymuje rower za ramę. Idealnie nadaje się do wszystkich typów rowerów. Warto jeszcze wspomnieć słowo o niezwykłych wieszakach na rowery, które mają postać haków . Dzięki nim wieszamy rowery… praktycznie tak samo jak kurtki!

O czym warto pamiętać kupując i montując wieszak na rowery?

Wyborowi odpowiedniego wieszaka na rowery trzeba jednak poświęcić trochę czasu. Przede wszystkim jego typ musi być dostosowany do ciężaru i typu roweru. Warto zatem poprosić sprzedawcę o pomoc.
Ponadto należy pamiętać podczas montażu o zachowaniu właściwych odległości między ścianą i sufitem.

Należy także pamiętać, że wieszaki na rowery świetnie uproszczą nam przetrzymywanie rowerów nie zabierając jednocześnie dużo przestrzeni, jednak musimy najpierw dobrze przemyśleć, gdzie je zamontujemy. Warto także przystosować wybrany kawałek przestrzeni do trzymania rowerów. a zatem białe ściany i dywanik nie są tu najlepszym pomysłem. Lepiej zainwestować w płytki i dobrą, ścieralną farbę.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...