Wyobraź sobie, że wychodzisz z biura i możesz zdalnie uruchomić pranie. Po przekroczeniu progu mieszkania, pralka akurat skończy pracę! Możesz też podczas spotkania z przyjaciółkami monitorować pracę pralki, zużycie wody i prądu itd. Wystarczy smartfon, aby życie stało się prostsze! Poniżej polecamy inteligentne pralki – Samsung Qdrive, a także modele LG oraz Candy.

Samsung Qdrive WD80J5A10AW

To najpopularniejsza pralko-suszarka koreańskiego producenta, którą wyposażono w funkcje Smart. Ma optymalną pojemność 8 kg, ciekawy design, a dzięki innowacyjnej technologii QuickDrive™ zapewnia czyste pranie o połowę szybciej, w dodatku przy mniejszym zużyciu energii. Bęben składa się z głównego bębna i pulsatora, dzięki czemu porusza się w różnych kierunkach, a brud jest szybciej usuwany. Poza tym to pralka AddWash™, czyli można dokładać pranie w trakcie jej pracy.

Systemy Smart Control i Smart Check to rozwiązania umożliwiają łatwe zdiagnozowanie usterki z poziomu smartfonu. Wystarczy jedynie zainstalować bezpłatną aplikację. Smart Control podpowie, jaki tryb prania będzie optymalny, a Smart Check przeprowadzi autodiagnostykę. Oba rozwiązania trafiły do większości pralek koreańskiego producenta. Samsung Qdrive to świetny wybór dla szukających wygody!

LG F4J7FH1W C3 TrueSteam

Samsung Quickdrive to pierwsza propozycja, ale mamy jeszcze dwie. Innym producentem oferującym inteligentne pralki jest LG. Modele wyposażono w nowoczesne systemy LG Smart ThinQ oraz LG Smart Diagnosis. Pralko-suszarkę tę kupimy za około 2500 zł. Pojemność 9 kg i funkcjonalności związane ze smartfonem to jej największe atuty.

Wystarczy pobrać aplikację i połączyć się z domową siecią, aby móc zdalnie monitorować pracę pralki. Można zatem wybrać konkretny program, włączyć go lub zatrzymać w każdym momencie, monitorować zużycie wody i prądu, a także skorzystać z licznych porad. Podobne rozwiązanie oferuje Samsung Qdrive. W wybranych modelach zapewniono też funkcję SmartDiagnosis – zainstalowana aplikacja rozpozna i pomoże usunąć usterkę.

Candy CS4 1061D3

Trzecim polecanym przez nas modelem smart-pralki jest Candy CS4 1061D3. To optymalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wydać mniej, ale cieszyć się z rozwiązań typu Smart. Nie ma w niej jednak modułu łączności Wi-Fi, czyli nie podłączymy jej do sieci domowej. Pralka porozumiewa się z Candy simply-Fi poprzez zbliżeniowy interfejs NFC. Można co prawda wybrać model wyposażony w Wi-Fi oraz Bluetooth, ale są one nieco droższe.

Wybór jest doprawdy duży – pralka AddWash™ z system Smart, LG, Candy to tylko jedne z propozycji. Inne firmy także produkują inteligentne pralki, więc warto wybrać się do salonu i wybrać idealny model na swoje potrzeby.

No votes yet.
Please wait...