Tam, gdzie liczy się czystość, konieczne jest stosowanie odpowiednich urządzeń do jej utrzymania. W przestrzeniach publicznych, biurach, sklepach wielkopowierzchniowych czy zakładach przemysłowych stosuje się bardzo często szorowarki i polerki, które przeznaczone są zarówno do posadzek twardych, jak i tekstylnych.

Szorowarki i polerki jednotarczowe to najczęściej wykorzystywane urządzenia, które służą do utrzymania czystości na większych przestrzeniach. Ze względu na automatyzację działań doskonale nadają się do szybkiego i skutecznego usuwania zanieczyszczeń i polerowania nawierzchni twardych. W efekcie szorowarka lub polerka jednotarczowa jest w stanie zmniejszyć koszty pracy poprzez uzyskanie wyższej wydajności, także urządzenia tego rodzaju projektowane są tak, aby były łatwe w utrzymaniu i obsłudze.

Jak działają polerki jednotarczowe?

Urządzenia tego rodzaju przypominają stojące odkurzacze, ale zamiast ssawki wyposażone są w tarczę z szczotkę lub pad do czyszczenia lub polerowania. Szczotka lub pad mają okrągły kształt i umieszczane są od spodu urządzenia na specjalnych uchwytach – są one wymienne, dlatego jeżeli chce się zmienić tryb pracy przez założenie nowej końcówki, można zrobić to w kilku ruchach.

Po uruchomieniu polerki szczotka lub pad zaczynają się obracać, dzięki czemu usuwanie zabrudzeń jest jeszcze skuteczniejsze. Wyższą efektywność zapewnia także zastosowanie specjalnych roztworów czyszczących, które umieszczane są w pojemniku wewnątrz maszyny. Najczęściej polerka jednotarczowa to urządzenie przewodowe, którego zasięg pracy wynosi zwykle około 10-30 metrów.

Gdzie kupić polerkę jednotarczową?

Aktualnie szorowarki i polerki jednotarczowe są oferowane w wielu różnych wariantach do wyboru – różnią się pomiędzy sobą mocą, średnicą szczotek lub padów, zasięgiem czy też wagą. W sprzedaży urządzeń tego rodzaju specjalizuje się firma Dawo, która posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu szorowarek i polerek Viper, Cleanfix oraz Nilfisk. Z ofertą firmy Dawo można zapoznać się na stronie.

 

 

No votes yet.
Please wait...