Urządzanie domu to nie lada wyzwanie, zarówno w przypadku dużego, jak i mniejszego budynku. Jednym z najważniejszych etapów jest szczegółowe zaplanowanie nie tylko pomieszczeń, ale również instalacji. Dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Architekt wnętrz to osoba, która całościowo podchodzi do projektu domu, dzięki czemu może go dopasować do potrzeb i wymagań mieszkańców. Ponadto, dzięki zastosowaniu kreatywnych rozwiązań, odpowiednio wykorzysta każdą przestrzeń, czyniąc budynek przestrzennym i komfortowym.

Inspirujące pomysły

Niezależnie od wielkości domu, wiele osób dąży do zachowania równowagi pomiędzy wolną przestrzenią, a przedmiotami codziennego użytku. Aby ograniczyć i uporządkować rzeczy, warto zastanowić się nad dodatkowymi szafami, charakteryzującymi się dużą pojemnością. Dobrym pomysłem jest zamontowanie ich pod schodami prowadzącymi na piętro domu. Takie rozwiązanie ma dwa zasadnicze plusy. Pierwszym z nich jest wykorzystanie nieużytkowanej przestrzeni. Drugi, to praktycznie zerowa ingerencja w miejsce, z którego korzystamy na co dzień. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają lub planują mieć dzieci.

  1. Kolejnym kreatywnym pomysłem jest zaplanowanie okien tarasowych z każdego pomieszczenia, które ma dostęp do wyjścia. Zazwyczaj jest tylko jedno i przeważnie znajduje się w salonie. W sytuacji gdy każdy z domowników ma swobodny dostęp do tarasu, korzystanie z niego jest znacznie bardziej komfortowe.
  2. Istotnym pomieszczeniem zarówno dla pań, jak i panów jest garderoba, w której znajdują się ubrania, obuwie, torebki i dodatki. Aby to miejsce stało jest jeszcze bardziej atrakcyjne, można zamontować w nim ogromne, podświetlane lustra przynajmniej na dwóch ścianach.
  3. W przypadku domów piętrowych, ciekawym pomysłem jest bezpośrednie przejście z sypialni do łazienki. Zamiast standardowego wyposażenia, można zainwestować np. w wannę z hydromasażem, w której można się odprężyć i zrelaksować po całym dniu pracy.

Architekt wnętrz zna wiele ciekawych pomysłów na kreatywne zagospodarowanie przestrzeni, dlatego warto skorzystać z jego usług. Każdy projekt jest rozpatrywany indywidualnie, a co najważniejsze, jest dopasowany do potrzeb i preferencji domowników.

Całościowe wykonanie

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, dobrym pomysłem jest wybór przedsiębiorstwa, które zapewnia kompletne wykonanie projektu. Co w praktyce kryje się pod tym określeniem?

  1. Niestety projekt i jego realizacja nie zawsze idą w parze. Korzystając z usług firmy, która oferuje nie tylko stworzenie projektu, ale również jego wykonanie, mamy pewność, że nie spotka nas przykre rozczarowanie.
  2. Kolejną dużą zaletą rozwiązania tego typu jest możliwość pełnej kontroli kolejnych etapów wykonywanych prac. Daje to możliwość szybkiego reagowania w przypadku gdy pojawia się taka potrzeba.
  3. Architekt wnętrz pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu, którą trzeba byłoby poświęcić na ustalenie i zaplanowanie wszystkich szczegółów.
  4. Profesjonalne firmy oferują również ubezpieczenie, które obowiązuje nie tylko podczas wykonywania prac, ale też po ich zakończeniu.

Profesjonalny architekt zadba także o oświetlenie, które ma znaczący wpływ na komfort wszystkich domowników. Wybranie najlepszych miejsc oraz szczegółowe zaplanowanie instalacji elektrycznej warto zostawić fachowcom, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tej branży.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Studio Wnętrz ISON z Poznania.

No votes yet.
Please wait...