W trakcie przeprowadzania remontu nawet niewielkiego mieszkania powstaje bardzo duża ilość odpadów, w tym gruzu. Choć jest to cenny materiał budowlany, to w przypadku gdy nie mamy go jak wykorzystać, staje się bezwartościowy. Co zatem z nim zrobić? Na pewno nie wolno wyrzucać odpadów budowlanych do pojemników na śmieci. Najszybszym, bezpiecznym i przede wszystkim legalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy oferującej wywóz gruzu. W jaki sposób zamawia się usługę tego typu? Kiedy warto z niej skorzystać?

W jaki sposób szybko pozbyć się gruzu?

Po zakończonym remoncie mieszkania lub domu, przyszedł czas na sprzątanie. Na początku warto zacząć od odpadów budowlanych, które przeważnie stanowią największą część śmieci. Aby prawidłowo i precyzyjnie oszacować ich ilość, najlepiej zebrać je w jednym miejscu. Kolejny krok to dopasowanie pojemności kontenera. Jeżeli wahamy się między mniejszym a większym pojemnikiem, zawsze warto zamówić większy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Jeżeli okaże się, że kontener będzie zbyt mały, będziemy zmuszeni do ponownego poniesienia wydatków.

Firmy oferujące wywóz gruzu dysponują kontenerami charakteryzującymi się zróżnicowaną pojemnością – od niewielkich, poprzez średnie, aż po ogromne kontenery, które pomieszczą praktycznie każdą ilość odpadów budowlanych. Oczywiście jeżeli gruzu jest bardzo dużo, wówczas konieczne będzie kilka kursów. Warto pamiętać, że w przypadku wywozu czystego gruzu, nie możemy wrzucać do pojemników innych odpadów.

Wywóz gruzu

Korzystając z usług firm specjalizujących się w wywozie gruzu mamy pewność, że nasze odpady zostaną w części ponownie wykorzystane. Z kolei reszta będzie składowana w specjalnie zabezpieczonych miejscach. Takie rozwiązanie sprawia, że odpady nie zanieczyszczają gleby i wód gruntowych. W przypadku gdy gruz znajduje się w trudno dostępnym terenie, należy o tym fakcie poinformować w trakcie zamawiania usługi. Przez trudny teren rozumie się nie tylko kiepskiej jakości drogi, ale również wąskie bramy. Wówczas pracownik skieruje to takich zadań specjalne pojazdy.

Warto pamiętać, że jeżeli gruz znajduje się np. na 3 piętrze kamienicy, można skorzystać ze specjalnych rękawów zsypowych. Dzięki nim, wszystkie odpady bezpośrednio trafiają do kontenera. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza pracę. Warto pamiętać, że teren wokół kontenera powinien być zabezpieczony. Dodatkowo, powinna obok niego stać osoba, która informuje o potencjalnym zagrożeniu, np. przechodniów.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...