Meble można oddać potrzebującym

Jak już wspomnieliśmy, stare meble niekoniecznie muszą być zniszczone. Mogły nam się po prostu znudzić, być może już nie odpowiada nam ich funkcjonalność itp. Meble w dobrym stanie warto oddać potrzebującym. Takich osób najlepiej poszukać w kręgu najbliższych. Być może ktoś z naszych przyjaciół lub rodziny zna kogoś potrzebującego, kto chętnie przyjmie stare meble i jeszcze przez wiele lat będzie z nich korzystał? Alternatywne wyjście to umieszczenie ogłoszenia w portalach internetowych. Istnieje wówczas duża szansa, że zgłosi się ktoś, kto chętnie przyjmie oferowane przedmioty.

Meble można odnowić

Renowacja mebli może rozwiązać nasz kłopot ze zmianą wyposażenia mieszkania. Jeżeli tylko wpadniemy na odpowiedni pomysł, zamiast wymieniać meble, po prostu je odnówmy. Pamiętajmy, że odnowa mebli nie musi kończyć się na odmalowaniu starej powierzchni. Warto poszukać inspiracji w internecie i za pomocą różnych technik i już sprawdzonych pomysłów stworzyć całkiem inne meble. Efekt końcowy z pewnością nas zaskoczy i będziemy mogli się cieszyć z nowych mebli.

Sprzedaż mebli przez internet

Sprzedaż mebli może wydawać się zadaniem niezwykle ciężkim do zrealizowania – w końcu jak wysłać szafę pocztą? Na szczęście, zazwyczaj nie ma takiej potrzeby. W pierwszej kolejności musimy zrobić zdjęcia, najlepiej pokazujące meble zarówno od zewnętrznej strony, jak i wewnętrznej. Kolejny krok to spisanie gabarytów mebli.

Mając już te informacje, pozostaje nam wejść na któryś z popularnych portali ogłoszeniowych i zaprezentować swoją ofertę. Umieśćmy zdjęcia, wymiary mebli i podajmy cenę. Możemy być niemal pewni, że jeżeli już pojawi się ktoś zainteresowany naszą ofertą, odbierze meble osobiście i swoim transportem.

Wywóz mebli

Ostatni, a zarazem najpopularniejszy sposób, to wywóz mebli. W sytuacjach, kiedy chcemy szybko i sprawnie pozbyć się starych mebli – jest to najlepsze rozwiązanie. Wystarczy zgłosić się do firmy zajmującej się wywozem mebli. Wówczas jedyne co będziemy musieli zrobić, to zadzwonić i ustalić termin odbioru. Meble, które odbierze zleceniobiorca, trafią w miejsce utylizacji i zostaną bezpiecznie zutylizowane lub poddane recyklingowi.

Wywóz mebli we własnym zakresie jest bardzo pracochłonny. Może się jednak okazać, że meble, których chcemy się pozbyć nie są bardzo duże. Wtedy możemy samodzielnie zawieźć je najlepiej do punktu odbioru surowców. Na przykład w Krakowie taką funkcję pełni nowohucka Lamusownia. W tym miejscu za jednym razem możemy oddać do utylizacji do 100 kilogramów mebli – być może w waszych regionach również funkcjonują takie miejsca? Zachęcamy do sprawdzenia.

No votes yet.
Please wait...