Okna w stylu japońskim

Dla dalekowschodnich pomieszczeń charakterystyczne są duże okna podzielone drewnianymi szczeblinami na wiele małych kwater. Zazwyczaj przesłonięte są one jasną, półprzezroczystą tkaniną (taki efekt pozwala uzyskać zamontowana w oknie plisa). Sklep internetowy jest najlepszym miejscem, w którym możesz zapoznać się z różnymi rozwiązaniami dla różnych okien. Do japońskiej stylistyki nawiążesz, wybierając plisy z jasnej, przepuszczającej światło tkaniny z profilami w kolorze imitującym drewno.

Ściany salonu w stylu japońskim

Ściany japońskiego salonu powinny być jasne i gładkie, najlepiej białe lub kremowe. Mogą znaleźć się na nich pionowe i poziome drewniane listwy imitujące elementy konstrukcyjne pomieszczenia. Na ścianie można też powiesić pionowe i poziome półki, jednak nie powinno stać na nich zbyt wiele bibelotów. Jest to miejsce wyłącznie na przedmioty dekoracyjne współgrające ze stylistyką wnętrza.

Umeblowanie salonu w stylu japońskim

W centrum salonu w stylu japońskim powinien znaleźć się niewysoki stolik, najlepiej kwadratowy, przy którym będą rozłożone miękkie maty lub poduszki. Jeżeli salon ma jednocześnie pełnić funkcję sypialni, część, w której znajduje się łóżko, można oddzielić parawanem lub przesuwaną ścianką działową z elementami drewnianymi. Do przechowywania w salonie japońskim najlepsza będzie szafa wnękowa, dyskretnie wpasowana w ścianę.

Oświetlenie i dekoracja salonu japońskiego

Lampy powinny dawać jasne, ciepłe światło. Popularnym rozwiązaniem są papierowe abażury w kształcie kuli lub kwadratowe. Kąty salonu można oświetlić małymi, stojącymi lampkami.

Przy urządzaniu salonu w stylu japońskim niezwykle istotny jest umiar. Nie umieszczajmy w nim zbyt wielu dekoracji. Charakter wnętrza podkreśli japońska rycina, porcelanowa waza z orientalnymi motywami lub delikatne kwiaty doniczkowe (np. orchidee).

No votes yet.
Please wait...