Wybór solidnego drewna jako materiału budowlanego to nie wszystko. Trzeba również wiedzieć, jak odpowiednio dbać o drewniane elementy, aby mogły nam służyć latami i pięknie się prezentowały – bez ubytków oraz szczelin.

Remont

W trakcie remontu często okazuje się, że nasze drewniane ściany nie są równe. Występują w nich ubytki lub szczeliny, które nie wyglądają estetycznie. Również drewniane podłogi czy meble narażone są na wszelkie uszkodzenia wynikające z użytkowania. Jak sobie z nimi poradzić, jednocześnie nie nadwyrężając budżetu? Zanim zaczniemy malować powierzchnię, należy pozbyć się wszelkich ubytków czy zadrapań. Przydatna jest wtedy szpachla do drewna, która niweluje niedoskonałości nawierzchni – ścian czy przedmiotów.

Szpachla do drewna

Wszelkie ubytki można wypełniać za pomocą szpachli – to zapewnia większą estetykę mebli czy drewnianych wnętrz oraz powierzchni. Jest również ważnym elementem funkcjonalnym, szczególnie wtedy, gdy chcemy nakładać kolejne powłoki lakiernicze. Oferowana przez Altax szpachla do drewna nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Jest odporna na pękanie i niekorzystne warunki atmosferyczne. Istotną cechą jest również to, że idealnie przylega do pionowych powierzchni. Produkt nie ścieka w czasie szpachlowania.

Wybór szpachli do drewna

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, dla jakiego gatunku drewna jest przeznaczona. Przykładowo, nie można na nawierzchnię sosnową nakładać szpachli przeznaczonej dla jesionu. Należy więc zorientować się, z jakiego drewna wykonane są przedmioty czy powierzchnie, a następnie dobrać odpowiedni produkt. Szpachla do drewna kupiona w sklepie Altax ma możliwość malowania oraz lakierowania, łatwo się szlifuje.

Szpachla do drewna – jak używać?

Najpierw należy przeczyścić, a następnie wysuszyć powierzchnię, którą chcemy pokryć szpachlą. Kolejnym krokiem jest przetarcie jej papierem ściernym i dokładne odpylenie. Szpachla do drewna przed użyciem wymaga wstrząśnięcia. Właściwą czynnością jest pokrycie nią ubytku i wygładzenie powierzchni mokrą szpachelką lub nożem. Produkt schnie ok. 2 godzin (w zależności od grubości warstwy). Większe ubytki pokrywa się warstwami. Jedna powinna wynosić 5 mm. Każdą kolejną warstwę należy położyć na utwardzoną już nawierzchnię. Po zakończonej pracy narzędzia wymagają wyczyszczenia za pomocą wody.

No votes yet.
Please wait...