W trakcie prac wykończeniowych w łazience musimy wybrać płytki, ceramikę i armaturę łazienkową. Wybór nie jest łatwy, bo wielość produktów i rozpiętość cenowa przyprawia o zawrót głowy. Najlepszym sposobem jest poszukiwanie złotego środka, czyli znalezienie produktów dobrej jakości w dobrej cenie, które wpiszą się w wystrój urządzanej łazienki. Zastanówmy się zatem, jak wybrać dobre baterie łazienkowe.

Jakość materiałów

Chcąc znaleźć dobre baterie łazienkowe powinniśmy wiedzieć, że liczy się nie tylko design, ale przede wszystkim jakość materiałów, z których baterie są wykonane. Nawet najbardziej designerska bateria nie będzie wyglądać dobrze, jeśli nie będzie sprawnie działać, a materiał, który ją pokrywa zacznie odpadać i armatura zacznie rdzewieć.

Mając na uwadze powyższe, wybierając baterie do łazienki powinniśmy postawić na te, które są wykonane z doskonałych materiałów. Mamy tu na myśli nie tylko część zewnętrzną, ale również tę wewnętrzną. Za wygląd zewnętrzny odpowiada odpowiedni dobór powłoki, dzięki której bateria pięknie wygląda i nie rdzewieje. Armatura podłej jakości nie jest wykończona prawdziwym chromem, lecz jego namiastką, dlatego po krótkim czasie powłoka ta łuszczy się, a bateria zaczyna rdzewieć.

Istotne znaczenie ma również jakość głowic, czyli mechanizmu, który odpowiada za prawidłowe działania baterii. Dobre baterie łazienkowe mają głowice ceramiczne, odporne na osiadanie kamienia i powstawanie nieszczelności. Są one zdecydowanie bardziej trwałe od głowic uszczelkowych, dlatego wybierając baterie do łazienki powinniśmy sprawdzić, jakie głowice są w nich zainstalowane.

Gwarancja

Drugim elementem, który powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze baterii łazienkowych, jest gwarancja. Oczywiście im dłuższa, tym lepiej i warto ten parametr brać pod uwagę. Zdecydowanie nie polecamy decydować się na zakup baterii bez żadnej gwarancji. Jej brak może bowiem świadczyć o tym, że sam producent nie jest pewny jakości sprzedawanych produktów, co w efekcie może szybko doprowadzić do problemów z funkcjonowaniem baterii.

Design też się liczy

Wybierając dobre baterie łazienkowe nie możemy zapomnieć o wrażeniach estetycznych. One również mają znaczenie i trudno się dziwić, że wybór kształtu, koloru czy sposobu montażu baterii, ma największy wpływ na nasze decyzje zakupowe. Nie negujemy wagi tego parametru, ale zachęcamy do tego, by oprócz designu brać pod uwagę również, a może przede wszystkim, jakość materiałów, z których baterie są wykonane oraz okres gwarancji. Proponujemy, by najpierw wybrać dobrego producenta baterii, a dopiero potem szukać, które baterie łazienkowe z jego oferty przypadły nam do gustu.

Więcej na www.silla.pl

No votes yet.
Please wait...