Jak wykonuje się montaż samozamykacza?

Zabezpieczenie przed włamaniem i dostępem niepowołanych osób do budynku powinno obejmować więcej niż jeden sposób ochrony. Zamki w drzwiach, alarmy przeciwwłamaniowe i kamery sprawdzają się dobrze, jednak nie działają, jeśli drzwi są otwarte. Ten problem rozwiązują skutecznie samozamykacze. Co to takiego i gdzie można je zastosować? Na czym polega ich montaż?

Czym są samozamykacze do drzwi?

Samozamykacze to systemy montowane w drzwiach wejściowych i bramach wjazdowych. Jak sama nazwa wskazuje, samozamykacz automatycznie zamyka drzwi lub bramę bez potrzeby sięgania po klucz, wpisywania kodu lub wykonywania jakiejkolwiek innej czynności. Montaż samozamykacza sprawia, że wejście do budynku jest lepiej zabezpieczone. Po założeniu elementu samozamykającego znika problem pozostawania drzwi i bram bez zamkniętego zamka.

Samozamykacze do drzwi można montować w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, urzędach, obiektach gastronomicznych, sklepach i w pozostałych miejscach, w których pojawia się konieczność zamykania drzwi i bram na klucz. System zapewnia większe bezpieczeństwo w archiwach i pokojach w urzędach, do których mogą mieć dostęp wyłącznie pracownicy. Podobnie jest w szpitalach i firmach, które ograniczają dostęp do działów księgowości i innych. W blokach mieszkalnych samozamykacze z kolei ograniczają ryzyko kradzieży i zwiększają komfort mieszkańców. Lokatorzy nie muszą martwić się, że któryś z nich nie użyje klucza do drzwi po wyjściu z budynku i tym samym wpuści do bloku niepowołane osoby.

Jak montuje się samozamykacze?

Montaż samozamykacza jest możliwy zarówno na etapie budowy budynku, jak i po wielu latach podczas kapitalnego remontu. Równie dobrze można zainstalować go podczas niewielkiej modernizacji. Przed założeniem samozamykacza monter przeprowadza wizję lokalną, podczas której ocenia, jaki typ systemu założyć. Dobiera go do oczekiwań klienta, jak i do możliwości technologicznych związanych z wymiarami drzwi i bramy oraz sposobu użytkowania budynku.

Założenie samozamykacza jest szybkie i nie wymaga demontażu całych drzwi. Monter zakłada samozamykacz w ciągu jednego dnia. W razie potrzeby reguluje drzwi, by sprawniej się domykały i były wygodniejsze w użytkowaniu. Jeśli samozamykacz działa nieprawidłowo, firma, która go założyła, świadczy kompleksowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Serwisant ustala szybkość domykania drzwi i zapobiega ich zbyt wczesnemu zatrzaskiwaniu. Dodatkowo może zamontować element blokujący drzwi, gdy ich zamkniecie jest niepożądane (np. podczas wynoszenia wielu przedmiotów z budynku).

No votes yet.
Please wait...

Jeden komentarz

  1. Zamontowaliśmy ostatnio jeden taki samozamykacz. W pierwszej fazie domyka drzwi że stałą, wolną prędkością. Przy kącie rozwarcia drzwi 15 stopni gwałtownie przyspiesza aby domknąć drzwi – żeby pokonać opór zamka w drzwiach. Pod obudowa są dwie śruby – 1 i 2, do regulacji tłumienia. Można też regulować siłę domyku tą śruba w górnym uchwycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *