Kuchnia powinna stanowić przestronne i przyjemne miejsca dla całej rodziny. Z czasem wiele elementów ulega zniszczeniu lub zużywa się, co powoduje, że jesteśmy zmuszeni dokonać różnych zmian lub zdecydować się na remont. Jak zatem odnowić kuchnię, aby była praktycznym, ale i oryginalnym miejscem w domu? Kilka sprawdzonych wskazówek uzyskasz, czytając nasz artykuł.

Nowe meble

Gdy decydujemy się na odświeżenie kuchni, naszą pierwszą myślą są zawsze nowe meble. Możemy oczywiście zdecydować się na ich przemalowanie lub kosmetykę. W większości przypadkach decydujemy się na wymianę. Musimy jednak zastanowić się, czy wybrać meble na wymiar, gotowe, czy może urządzić kuchnię w zabudowie. Gotowe meble stanowią idealne rozwiązanie, jeśli nie mamy konkretnego pomysłu na stworzenie aranżacji pomieszczenia. Podczas poszukiwań, polecamy sklep ABC Meble, gdzie znajdziesz nowoczesne, jak i klasyczne meble kuchenne oraz systemy. Wersja kuchni w zabudowie stanowi nieco więcej organizacji, jak i planu, aby odpowiednio podłączyć wszystkie elementy wodne oraz elektryczne. Wybór mebli powinien być uzależniony także o wielkości kuchni. Mniejsze pomieszczenia zdecydowanie zyskają na optycznej wielkości, gdy wybierzemy jasne barwy. Rozwiązaniem dekoracyjnym mogą być płytki, które umieścimy pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. Zadbajmy o jakość blatów, aby były jak najbardziej odporne na zniszczenia. Pamiętajmy, że remont kuchni jest inwestycją na dłuższe lata.

Zadbaj o oświetlenie

Światło w kuchni stanowi jeden z najważniejszych elementów. Z pewnością potrzebujemy dobrego oświetlenia podczas gotowania, szczególnie po południu, jak i wieczorem. Ważne jest także miejsce montażu oświetlenia. Możemy zdecydować się na jedną dużą lampkę, umieszczoną na suficie lub na mini światła LED, które mogą być zainstalowane we wnękach lub bezpośrednio w szafkach wiszących pod spodem. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie coraz bardziej popularne ze względu na praktyczność i nowoczesność. W dodatku, gdy zdecydujemy się na kilka tego typu światełek, można bez problemu włącza każdą z nich osobno, a światło zostaje skupione w jednym punkcie.

Jadalnia

Warto pamiętać, aranżując kuchnię o miejsce na stół jadalny z myślą o spożywaniu posiłku. W przypadku wyspy na środku kuchni, bez problemu wokół możemy umieścić krzesła. Jednak, gdy chcemy stworzyć osobną przestrzeń dla rodziny, wybór systemów będzie konieczny. Dlatego część jadalni należy odpowiednio zagospodarować o miejsce dla wszystkich domowników. Miejmy na uwadze fakt, że większość stołów jest wielofunkcyjnych, a więc bez problemu można rozkładać mebel na większą ilość osób z oszczędnością przestrzeni.

No votes yet.
Please wait...