Każda pani domu wie, że bez odkurzacza ciężko poradzić sobie z zachowaniem podłóg w czystości. To urządzenie najszybciej zbiera piasek, zanieczyszczenia, brud i robi to naprawdę dokładnie. My oszczędzamy czas na „lataniu z miotłą”, a mieszkanie lśni czystością. Wśród ofert odkurzaczy znajdziesz rożne modele. Sprawdź je i dopasuj do swoich potrzeb!

Odkurzacze workowe oraz bezworkowe

Odkurzacze tradycyjne to modele z workami, które są umieszczone wewnątrz urządzenia. W nich gromadzą się zanieczyszczenia. Gdy worki są pełne, trzeba je opróżnić. Wkład może być wykonany z grubszej włókniny lub papieru. To pierwsze rozwiązanie nie jest korzystne dla osób, które są uczulone na roztocza i kurz, dlatego o wiele lepiej wybierać papierowe worki, które są przeznaczone do jednorazowego użytku.

Na przeciwnym biegunie są umieszczone odkurzacze bezworkowe z tzw. systemem cyklonu, który odpowiada za filtrację zanieczyszczeń i brudu. Brak worka oznacza, że kurz zbiera się w specjalnym pojemniku, który również trzeba opróżniać. Co przemawia zatem na jego korzyść? W przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza workowego siła ssanie nie zmienia się wraz z zawartością pojemnika – jest ciągle stała. Dzięki temu urządzenie z równą siłą zbiera zanieczyszczenia. Wybierając model zastanów się, jakie rozwiązanie spełni Twoje potrzeby.

odkurzacz do samochodu

Odkurzacz akumulatorowy i ręczny

To odkurzacz, który jest znacznie mniejszy od tradycyjnych modeli. Jest lekki i poręczny, co znacznie ułatwia sprzątanie szczególnie w pomieszczeniu, w którym znajduje się dużo mebli. Zazwyczaj możesz odłączyć końcówkę roboczą i dotrzeć do wszystkich zakamarków oraz trudno dostępnych miejsc.

Gdzie się przyda ten model? Przede wszystkim ułatwi cotygodniowe sprzątanie samochodu – manewrowanie pomiędzy fotelami samochodowymi małym, ręcznym urządzeniem o wiele wygodniejsze. Poza tym końcówką ssącą dotrzesz do wszystkich załamań materiału i zakamarków, usuwając okruszki po jedzeniu czy zanieczyszczenie. Ten model odkurzacza świetnie sprawdzi się podczas wyjazdów. Jakie są minusy tego typu urządzenia? Zazwyczaj jest ładowane akumulatorowo, dlatego nie potrzebujesz dostępu do energii elektrycznej, jednak czas pracy urządzenia jest ograniczony. Poza tym model nadaje się do zbierania drobniejszych zanieczyszczeń.

Odkurzacz wielofunkcyjny

To model doskonały dla tych, którzy nie mają czasu na trzepanie dywanów i szorowanie och ręcznie. Funkcja mycia i prania została włączona do podstawowych zadań odkurzacza. Oprócz prania dywanów odkurzacze wielofunkcyjne są przystosowane do zbierania rozlanych płynów z różnych powierzchni czy nawet mycia okien.

Jak działają odkurzacze piorące? Urządzenie działa parowo – wraz z parą usuwane są także zanieczyszczenia. Dzięki temu unikniesz szpecących zacieków czy śladów po wodzie. Przy bardziej intensywnych zabrudzeniach możesz zwiększyć siłą ssącą za pomocą kilkustopniowej regulacji. Dzięki temu będziesz miał pewność, że plamy zostaną usunięte.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących konkretnych modeli odkurzaczy, zajrzyj na: http://www.euro.com.pl/odkurzacze.html.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...