Drzwi zewnętrzne są wizytówką każdego budynku – czy to mieszkalnego, czy też użytkowego. Szczególnie jednak w przypadku tych pierwszych zabudowań zwraca się uwagę na estetyczny wygląd skrzydła, trwałość i ogólną wytrzymałość mechaniczną, w końcu mają służyć wszystkim domownikom przez długi czas. Jaki model wybrać, aby stał się ozdobą Twojego domu?

Drzwi wejściowe drewniane

Ten model skrzydeł wejściowych jest niezwykle popularny, a to ze względu na dekoracyjny charakter zastosowanego w czasie produkcji surowca. W przypadku drewnianych drzwi zewnętrznych należy jednak zwrócić uwagę na ich odpowiednie wykończenie – powinny został pokryte warstwami ochronnymi zabezpieczającymi całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Warto wybierać drzwi drewniane z ociepleniem, które gwarantują lepszą izolację termiczną. W przypadku modeli nieocieplanych należy zaopatrzyć się w skrzydło o znacznej grubości, ponieważ będą posiadały dobre parametry izolacyjne. Drzwi drewniane pasują niemal do każdej elewacji i tworzą z nimi spójną i elegancką całość. To z pewnością odpowiedni wybór dla miłośników klasycznych rozwiązań aranżacyjnych.

Drzwi zewnętrzne stalowe

Skrzydła stalowe są cenione przez użytkowników przez wzgląd na ich doskonałą trwałość i łatwą konserwację – łatwiej się je czyści, a do tego są w mniejszym stopniu narażone na niszczenie od czynników zewnętrznych. Drzwi stalowe posiadają gorsze parametry izolacyjne od drewnianych, ale przez to większość modeli jest ocieplana w środku, na przykład wełną mineralną. Często też modele stalowe są wykańczane płytami HDF, folią PCV lub drewnem, przez co zyskują na atrakcyjności, a jednocześnie zachowują swoje doskonałe właściwości wytrzymałościowe. Skrzydło stalowe z łatwością więc dopasujesz do wyglądu swojego domu.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu?

Drzwi z PCV, czyli polichlorku winylu

Choć drzwi wykonane z tworzywa sztucznego mogą się kojarzyć z dość lichą konstrukcją, rzeczywistość pokazuje, że są one bardzo dobrym wyborem do stworzenia wejścia do domu. Podobnie jak skrzydła drewniane charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością, a dodatkowo wyróżniają się znakomitą odpornością na uszkodzenia wynikające z działania opadów atmosferycznych czy zmiennych temperatur. Wzornictwo i kolorystyka drzwi tego typu jest nieograniczona, dlatego będą idealnym wyborem dla osób lubiących niebanalne dekoracje. Zadowala również łatwa pielęgnacja tego modelu i bezproblemowe utrzymanie go w czystości. Jedyną poważną wadą drzwi zewnętrznych z PCV jest fakt, że po poważniejszym uszkodzeniu ich naprawa jest niemal niemożliwa.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu?

Drzwi aluminiowe

Te drzwi zewnętrzne będą idealne dla osób ceniących ciszę i spokój. Aluminiowe modele są bowiem dźwiękochłonne – ich parametry izolacyjne sprawiają, że idealnie sprawdzają się w domach usytuowanych przy ulicach. Ponadto skrzydła aluminiowe są sztywne, a także ciepłe, o ile wybierzesz model wypełniony na przykład pianką poliuretanową. Zaletą jest również niska masa takich drzwi, przy jednoczesnym zachowaniu znakomitych właściwości wytrzymałościowych. Taki model z pewnością zadowoli osoby planujące wykończyć budynek mieszkalny w nowoczesnym stylu.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...