Obecny trend faworyzujący ciepłe otoczenie i wystrój nie wpłynął na sukces białej kuchni. Pozostaje ona niezmiennie najpopularniejszym wnętrzem. Chcąc uzyskać nieskazitelną biel na ścianach warto ją jednak przyozdobić na ścianach dodatkowymi elementami, np. w kolorze beżu. Ale porozmawiajmy o tym jakie płytki do białej kuchni na ścianę pasują najlepiej.

Jak ożywić kuchnię wybierając płytki do białej kuchni? – wyjaśniamy krok po kroku

Jaki jest Twój ulubiony kolor? Niebieski, czerwony, musztardowy…? Ale być może nie planujesz dokonać ważnego zakupu, takiego jak kuchnia w kolorze, który z czasem mógłby Cię (a nawet wkrótce) zmęczyć. Z tego powodu biała kuchnia należy do bestsellerów, ponieważ sprawia, że ​​przestrzenie wydają się większe, nie podlega modom, pozwala bez żadnych ograniczeń wstawiać akcenty w innych kolorach.

Pojawia się jednak problem, jak położyć odpowiedni nacisk na otoczenie,  dobrze łącząc wykończenia podłóg, ścian i innych elementów wyposażenia kompozycji, tak aby w wyważony sposób uwydatnić białą kuchnię. Pomyślmy zatem o płytkach do białej kuchni na ścianę.

Jakie płytki do białek kuchni – przewodnik dla każdego

W białej kuchni doskonałe efekty uzyskuje się wstawiając elementy o tym samym składzie w drewno, lakier lub kontrastujące powierzchnie materiałowe, np. całą wyspę, blat, grupę meblościanek lub szafek kolumnowych, okap scenograficzny imitujący drewno lub  kolorowe rowki, w innym kolorze występującym w otoczeniu. Co między szafkami w białej kuchni? Może zielone rośliny?

Nawet podłogi i ściany można odtwarzać w odcieniach, które podkreślają białą kuchnię. Jakie płytki do białek kuchni pasują? Ciepłe  boazerie, ciemne płytki podłogowe, płytki ceramiczne imitujące cement lub beton, super dekoracyjne powłoki, które obecny trend nadal nagradza zgodnie z nowym trendem. Łagodniejszym rozwiązaniem, w porównaniu do pokrycia całej ściany ceramiką o wyraźnych walorach estetycznych, jest wytyczenie powierzchni, nadanie części ściany kolekcji bardziej neutralnych kolorów. Szukasz płytek do kuchni? Sprawdź ofertę sklepu: Sklepmo.pl

Wreszcie najprostsza, najtańsza i najłatwiejsza szansa na zmianę w czasie: malowanie ściany kolorem. Którą – po pewnym czasie – można przemalować, o ile nowa emalia nie koliduje z „stałymi” elementami białej kuchni, np. blatem, który w kilku przypadkach zapewne zostanie wybrany na kolor biały. Natomiast płytki do białej kuchni stają się elementem bez żadnych ograniczeń przestrzennych i estetycznych.

No votes yet.
Please wait...