Proszek czy tabletki?

Do wyboru mamy proszek lub tabletki. Proszek usuwa nawet większe zabrudzenia, jak tłuszcz czy zaschnięte resztki jedzenia, jednakże ma swoje wady. Objawiają się wtedy, gdy myjemy szkło, ponieważ, aby naczynia miały połysk i nie tworzyły się na nich smugi, to musimy do niego dodać płyn nabłyszczający oraz sól do zmywarek.

Tabletki do zmywarki w Euro to zaś bardziej kompleksowe rozwiązanie, gdyż łączą w sobie zalety myjącego proszku, płynu nabłyszczającego oraz soli. To więc wybór bardzo ekonomiczny, ale i sprawiający mniej problemów – po prostu wrzucamy tabletkę, uruchamiamy zmywarkę i możemy zająć się innymi sprawami.

Dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów tabletek, warto więc dokładnie to przeanalizować przed kupnem. Warto decydować się na tabletki, które nie tylko myją i nabłyszczają naczynia, ale i dbają o zmywarkę, czyli chronią jej wewnętrzne części przed osadzaniem się kamienia. W ostatnim czasie bardzo popularne są tabletki all in one, które mają wszelkie funkcje niezbędne do efektywnego mycia naczyń oraz ochrony zmywarki.

Środki myjące, jakie są w nich zawarte, doskonale sobie radzą z wszelkimi zabrudzeniami: tłuszczem, śladami po napojach (kawa, herbata), zaschniętymi resztkami jedzenia. Oczywiście preparat ten zapewnia sól zmiękczającą wodę, jak i płyn nabłyszczający, a ponadto specjalne składniki polerujące i chroniące stal.

Ważne rady

Tabletkę powinniśmy stosować przed każdym myciem, także w sytuacji, jak w zmywarce nie ma wielu naczyń lub jak nie są bardzo zabrudzone. Może się jednak zdarzyć tak, że podczas krótkiego mycia tabletka nie rozpuści się do końca. Co wtedy? Najlepiej wyciągnąć ją ze zmywarki i podczas kolejnego mycia wrzucić nową. Podobnie warto pamiętać, że metodą prób i błędów uda nam się dobrać odpowiednie tabletki do zmywarki, czyli takie, które będą najlepsze pod względem zapachowym oraz optymalne – w stosunku do ilości naczyń (i ich stopnia zabrudzenia), które najczęściej myjemy.

Pamiętając o tym, nie tylko dobierzmy odpowiednie tabletki, ale będziemy wiedzieć, jak je stosować, aby było najbardziej oszczędnie i skutecznie.

No votes yet.
Please wait...