Dzięki temu materiałowi można nadać wnętrzu surowego i jednocześnie nowoczesnego charakteru, a ponadto świetnie komponuje się z metalem, szkłem i drewnem. Jeśli stawiamy na nieszablonowy wystrój, to z całą pewnością warto zainwestować w kamień naturalny. Gdzie można używać tego surowca w domu?

Czym wyróżnia się kamień naturalny?

Za stosowaniem kamienia naturalnego w domu przemawia wiele korzyści. Jest to materiał cechujący się wysokimi walorami estetycznymi, dużą trwałością i prostym sposobem konserwacji. Nie ściera się, nie kruszeje, nie odbarwia się. Ponadto jest bezpieczny w użytkowaniu, ognioodporny i niepodatny na uszkodzenia oraz zróżnicowany pod względem barwy, struktury i faktury.

Zastosowanie kamienia naturalnego

Kamień naturalny wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz jako część dekoracji ściennej, jak również na całej powierzchni. Sprawdzi się w każdym stylu ze względu na bogatą kolorystykę i niepowtarzalne wzornictwo. Granit nie wymaga impregnacji, nie rysuje się i nie plami. Warto go wykorzystać w pomieszczeniach mokrych typu kuchnia i łazienka. Trawertyn zaś imituje antyczną podłogę, dzięki czemu wnętrze staje się przestronniejsze, jaśniejsze i bardziej eleganckie. Podłogi kamienne są świetnym rozwiązaniem w przypadku salonu, kuchni i korytarza. Można też zainstalować pod nimi ogrzewanie podłogowe. Ciekawie będzie komponować się z kamiennymi blatami, parapetami i obudową kominka. Kamienne dodatki można wkomponować także w sypialni, chociażby pod postacią zagłówka do łóżka. Nawet kamienna mozaika czy obraz nada wnętrzu charakteru. Do kuchni zaś sprawdzą się okładziny ścienne z kamieni spiekanych, które mają małą nasiąkliwość, są odporne na plamy oraz zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów.

Kamień naturalny świetnie sprawdza się w przydomowym ogrodzie do utwardzania ścieżek, tarasów, kącików wypoczynkowych i podjazdów. Warto sięgnąć po ten surowiec podczas budowania skalniaka i kaskad oraz aranżowania oczek wodnych i strumieni. Znalazł zastosowanie także przy umacnianiu skarp, budowie ogrodzenia i muru oporowego oraz budowy kominka, grilla czy wędzarni. Kamień naturalny stosowany jest także do ściółkowania rabat. Ponadto na rynku dostępne są wyposażenie ogrodowe i dekoracje wykonane z kamienia naturalnego w postaci mebli kamiennych, donic czy fontann.

Można śmiało powiedzieć, że kamień naturalny pasuje wszędzie, gdyż możliwości zastosowania go w aranżacji wnętrz jest wiele: posadzki, schody, blaty, kominki, parapety, elewacje, okładziny ścienne.

Informacji dostarczyła firma Marmo – hurtownia kamienia naturalnego z Bochni.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...