Metamorfoza wnętrza nie musi wiązać się z wykorzystaniem istniejących na rynku trendów czy powtarzalnych konwencji architektonicznych. Warto połączyć rozwiązania kilku stylów i stworzyć coś nietuzinkowego. Z pomocą projektantom i wszystkim, którzy na własną rękę pragną dokonać zmian przychodzi kamień naturalny – materiał, dzięki któremu wnętrze nabierze oryginalności i wyjątkowego klimatu.

Naturalne piękno

Od kilku sezonów panuje moda nie tylko na bycie eko, ale również na wykorzystywanie potencjału ekologicznych materiałów w naszym otoczeniu. Przykładem takiego rozwiązania jest użycie naturalnych surowców we wnętrzu naszego domu, na które wpływa nie tylko jego wymiar, oświetlenie, właściwe zagospodarowanie przestrzeni, ale także wygląd ścian, podłóg czy sufitu. Marzysz o funkcjonalnym i niesztampowym wnętrzu o niezwykłym designie? Postaw na kamień!

Kamień na ścianie = kamień z serca

Dosłownie. Wystarczy precyzyjne rozplanowanie przestrzeni i uzupełnienie jej o nieszablonowe dodatki. Wybór kamienia naturalnego lub dekoracyjnego na ścianę pozwoli uzyskać świetny efekt, który nada wnętrzu nieprzeciętnego anturażu. Ponadto, oprócz bezsprzecznych walorów estetycznych, kamień jest niezwykle praktycznym i trwałym rozwiązaniem. Decydując się na zastosowanie kamiennych elementów w mieszkaniu należy pamiętać o tym, że istnieje szereg produktów impregnujących surowiec, np. impregnaty do kamienia, dzięki którym materiał zyska na solidności.

Kamień – kwestie techniczne

Wybierając kamień do wnętrza domu, warto zwrócić uwagę na właściwą kolorystykę, aby korelowała z charakterem całej przestrzeni. Istotna jest także faktura materiału – im gęstsza i drobniejsza, tym bardziej optycznie powiększa wnętrze. Kamień idealnie nadaje się na ścianę, niemniej doskonale prezentuje się również na futrynach, kominkach, kolumnach, w kuchni czy na filarach. Wskazówki odnośnie pielęgnacji elementów z kamieniem w roli głównej można znaleźć pod adresem http://sklep.silver-stone.info/.

Kamienie cieszą się coraz większą popularnością jako materiał okładzinowy, dekoracyjny czy budowlany. Zależy Ci na znakomitym efekcie wizualnym i długoterminowej trwałości? Koniecznie zainwestuj w kamień i ciesz się spektakularnym wnętrzem.

No votes yet.
Please wait...