Czym charakteryzuje się styl prowansalski?

We wnętrzach dominuje przede wszystkim ciepła i urocza atmosfera. Wnętrza są jasne i przytulne. Kolorem, który dokładnie odzwierciedla takie aranżacje jest biel, komponuje się ją z beżami, jasnymi brązami i kolorami pastelowymi. W pomieszczeniach znajduje się mnóstwo tkanin koronkowych, zwiewnych, lnianych i puszystych. Kwintesencją tego stylu jest drewno, jednak nie wypolerowane i lakierowane, ale naturalne, występujące najczęściej w postaci belek sufitowych.

Meble charakteryzują się prostotą i najcenniejsze są takie, które zdobyć można na rynku wtórnym. Jeśli jednak nie ma możliwości odkupienia ich od poprzedniego właściciela – nic straconego – wiele sklepów z meblami, na przykład Agata Meble, posiada modele stylizowane lub odpowiadające stylowi prowansalskiemu.

Prowansalski pokój dzienny

Wybierając nowe meble warto kierować się materiałem wykonania i kolorystyką. Do salonu doskonale sprawdzi się biała komoda na eleganckich, wysokich nóżkach, ale również drewniana, na przykład z dębu piaskowego. Nie tylko jego kolor urzeka, ale również wyraźne, piękne słoje.

Harmonia w sypialni

Idealnym zestawieniem będzie haftowana pościel z dzierganą narzutą w kolorze nude połączona z łóżkiem z bielonego drewna, które zakupić można na Agata Meble. Charakter wnętrza będzie można dodatkowo podkreślić dekoracjami w stylu prowansalskim, na przykład estetyczną doniczką z lawendą na oknie czy niewielkim koszem wiklinowym na kosmetyki znajdujące się na toaletce.

No votes yet.
Please wait...