Kominek w salonie staje zwykle dlatego, że tam umieszczony jest komin. To dość poważny atut tego pomieszczenia, ale po pierwsze, na etapie budowy domu komin można zaplanować naprawdę wszędzie. Po drugie, dziś wcale nie potrzeba komina, żeby cieszyć się ciepłem domowego ogniska. Zamiast kominka na drewno można wybrać kominek gazowy, elektryczny lub biokominek. Gdzie go postawić, jeśli nie w salonie?

Tam, gdzie się je

Kuchnia to serce domu! Tam spędza się naprawdę dłuuugie godziny. Często całą rodziną, jeśli kuchnia jest jednocześnie jadalnią. Kominek w takim miejscu sprawi, że wszyscy jeszcze chętniej będą się tam gromadzić. Wspólne gotowanie, posiłki, wieczorne granie w planszówki. Kominek pomoże odciągnąć domowników od telewizora w salonie, zwłaszcza w długie, zimowe dni!

Porcja ciepła na dobranoc

A co powiesz na to, żeby zasypiać z widokiem na skaczące płomienie? Kominek w sypialni to nie fanaberia! Wyobraź sobie tylko te wieczory, kiedy razem z ukochaną osobą czytasz książkę przy ogrzewającym was cieple kominka. Sypialnia jest miejsce relaksu, a kominek to sprzęt, który jak mało który pomaga ukoić skołatane nerwy!

Kominek na dwa fronty

A gdyby tak kominek mógł stać w dwóch pomieszczeniach jednocześnie… Przeszło ci coś takiego przez myśl? W takim razie dobra wiadomość dla ciebie: to możliwe! Sprawdź oferty kominków dwustronnych a nawet trójstronnych. Można je zamontować na rogu pomieszczenia lub w ścianie łączącej np. kuchnię z salonem, dzięki czemu płomienie widoczne są z dwóch miejsc i dwa miejsca są ogrzewane jednocześnie. To ciekawe rozwiązanie, często niedocenianie, a dające wiele możliwości. Sprawdź, może dla ciebie i twojego domu okaże się strzałem w dziesiątkę?

No votes yet.
Please wait...