Segregacja śmieci nie musi być trudna i czasochłonna, jeśli dobrze zorganizujesz miejsce do ich wyrzucania w domu lub ogrodzie. Nowoczesne kosze na śmieci są wygodne i praktyczne. Oszczędzają miejsce i ułatwiają segregowanie odpadów. Zobacz, jaki pojemnik na śmieci będzie odpowiedni do Twojego domu.

Kubeł pod zlewem

Tradycyjny kubeł na śmieci jest okrągły. Taki kształt nie sprzyja oszczędzaniu miejsca w szafce, w szczególnie jeśli planujesz ustawić kilka pojemników pod zlewem. Zamiast okrągłych koszy możesz wybrać ustawne kosze prostokątne. Dzięki temu zmieścisz w szafce kosz na odpady plastikowe, metalowe, papierowe i komunalne. Zobacz, które śmieci zajmują najwięcej miejsca i na nie przeznacz największy kosz.

Pod zlewem możesz ustawić też obrotowy kosz na odpady. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć sięgania wgłąb szafki w poszukiwaniu odpowiedniego pojemnika. Zamiast tego obracasz kubeł i wybierasz kolorową przegródkę przeznaczoną na plastikowe pojemniki, makulaturę czy obierki z warzyw.

kosze do segregacji śmieci castorama

Kosz stojący w kuchni

Jeśli chcesz swoją kuchnię wyposażyć w wysoki, stojący kosz, możesz wybrać kosz z przegrodami. Dwudzielne czy trójdzielne kosze pozwalają zmieścisz różne odpady w jednym pojemniku. Duże kubły są polecane do domów i mieszkań, gdzie przebywa duża liczba osób i śmieci są „produkowane” w dużych ilościach. Aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów, pojemniki trzeba często opróżniać i regularnie myć.

Kosz w garażu

Jeśli przechowujesz niektóre odpady, takie jak aluminiowe puszki w garażu, które planujesz wywieść do skupu złomu, możesz zamiast kosza wybrać stojak na worek aluminiowy. Takie rozwiązanie jest tanie i praktyczne w przypadku niektórych odpadów. Jest też łatwe do przenoszenia i nie zajmuje wiele miejsca.

kosze na śmieci w garażu - segragacja

Boksy na odpady w ogrodzie

Ogrodowe kosze na śmieci powinny być przede wszystkim pojemne i łatwe do transportowania. Dlatego większość koszy jest wyposażona w kółka umożliwiające ich sprawne przemieszczanie, np. za bramę posesji w dniu odbioru śmieci przez firmy wywozowe. Dobre i niedrogie kosze do segregacji odpadów znajdziesz w dobrych marketach remontowo-budowlanych, np. tutaj https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/odpady-i-segregacja/pojemniki-na-odpady.html

Pojemniki na odpady stojący w ogrodzie powinien być też wyposażony w wieko czy klapę, aby nie żadne zwierzęta, takie jak koty czy kuny, nie miały dostępu do jego zawartości. Do każdego rodzaju odpadów możesz kupić pojemnik w innym kolorze, aby uniknąć pomyłki podczas segregacji. Warto też pamiętać, że pojemnik ogrodowy powianiem stać w odległości nie mniejszej niż 10 m od budynku i 3 m od granicy z sąsiadują działką, jeśli znajduje się na niej budynek mieszkalny.

O czym warto pamiętać przy segregacji śmieci?

Odpowiedni kosz to połowa sukcesu w drodze do segregacji odpadów. Myjąc opakowania po żywności, takie jak pojemniki po maśle czy słoiki, usprawniasz proces recyklingu. Stosuj też worki biodegradowalne – wyrzucając papier, nie wyrzucaj go w plastikowym worku. Pamiętaj, żeby go umieścić w pojemnikach zbiorczych na plastik lub zachować na kolejną porcję makulatury.

No votes yet.
Please wait...