W wyposażeniu domu krzesła stanowią niezwykle ważny element między innymi ze względu na swoją funkcjonalność. Towarzyszą one człowiekowi od niepamiętnych lat. Z biegiem czasu pierwsze krzesła drewniane zostały zastąpione bardziej trwałymi krzesłami metalowymi lub plastikowymi. Nie ma domu, w którym nie znajdzie się ani jedno krzesło. W kulturze zachodniej są one używane prawie podczas każdej czynności związanej z życiem codziennym. W trakcie ich wyboru trzeba kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością, jak i przeznaczeniem.

Biurowe na kółkach

Ten rodzaj krzeseł zaprojektowany jest w taki sposób, aby ułatwić codzienną pracę przy biurku. Zazwyczaj posiadają wysokie oparcia, które są specjalnie profilowane. Odciążają one kręgosłup i zmuszają osobę siedzącą do prawidłowej postawy. Krzesła biurowe można podzielić na te z wyższej półki i pozostałe. Pierwsza grupa wykonana jest z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Ich wygląd zewnętrzny jest tylko drobnym dopełnieniem całego mechanizmu znajdującego się wewnątrz krzesła. Charakteryzują się masywnością i stabilnością konstrukcji. Nie posiadają dodatkowych zdobień, ponieważ ich nie potrzebują. Krzesła biurowe w 80% dysponują w swojej konstrukcji kółkami, aby ułatwić przemieszczanie się i zmienianie pozycji. Niemniej jednak można znaleźć modele, które są wykończone w sposób surowy ale są one w zdecydowanej mniejszości.

Te do jadalni

Wybierając krzesła do przestrzeni domowej należy kierować się stylem, który jest utrzymywany w mieszkaniu, a także jakością wykonania i użytych materiałów. Dla osób, które uwielbiają spędzać długie godziny na wspólnym biesiadowaniu poleca się krzesła z twardym siedzeniem. Ich największą zaletą jest to, że nie ulegają procesowi wgniatania się. Zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości drewna służą w jednym domu co najmniej kilkanaście lat. Ich dużą zaletą jest to, że są łatwe w utrzymaniu. Jeśli siedzenie na nich po jakimś czasie staje się niewygodne, bez problemu można położyć na nich miękką nakładkę.

Nowoczesny styl minimalistyczny

Od kilku lat można zauważyć tendencję do minimalizacji podczas projektowania mieszkania. Ta sama zasada tyczy się produkowanych krzeseł. Niezwykle rzadko można znaleźć te bogato zdobione o ciekawych kształtach, a najczęściej spotykane to te wykonane w stylu skandynawskim. Posiadają one prostą konstrukcję z zerową liczbą dodatkowych ozdób. Najczęściej krzesła te wykonane są ze średniej jakości drewna lub metalu. Utrzymane w stonowanej tonacji kolorystycznej idealnie wpasowują się w każdą, prosto zaprojektowaną przestrzeń mieszkalną. Ich ogromną zaletą jest to, że są niezwykle łatwe w utrzymaniu i trwałe.

Barowe w domu

Krzesła barowe w domu zdają egzamin na piątkę, pod warunkiem, że posiada się wysoki blat, przy którym można wygodnie usiąść. Ich nogi wykonane są z metalu, a siedzenia i oparcia najczęściej ze sztucznej skóry. Ich wysokość jest regulowana przez co każdy może dostosować ją do swoich potrzeb. Krzesła barowe najczęściej posiadają okrągłe siedzenia, a przy tym zaokrąglone wykończenie dolne. Większość modeli jest obrotowa i łatwa w transporcie.

Jak wybrać?

Wybierając krzesła do domu warto zakupić je w zestawie ze stołem. Proponowane przez producentów komplety są wielkim ułatwieniem dla osób niezdecydowanych lub lubiących bezpieczne wybory. Pewność, że wszystko będzie ze sobą współgrało jest większa, a osoba wybierająca czuje się bezpieczniej. Znawcy i pasjonaci mebli posiadają jednak możliwość własnego skomponowania i wypełnienia przestrzeni.

No votes yet.
Please wait...