Zbliża się weekend majowy, a wraz z nim – sezon na wielkie grillowanie. Aby w pełni cieszyć się przyjemnością z gotowania na świeżym powietrzu, warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego grilla. Jakie parametry wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wiosenne przyjęcia w ogrodzie będą czystą przyjemnością?

W sklepach znajdziesz wiele rodzajów urządzeń do grillowania – od popularnych grillów węglowych, aż po bardziej zaawansowane elektryczne lub gazowe. Urządzenia te możesz kupić w marketach budowlanych takich, jak Bricoman czy Castorama, ale i w supermarketach Tesco, Auchan czy Frisco. Opinie specjalistów na temat poszczególnych typów urządzeń mogą pomóc w dokonaniu wyboru.

Za grillem węglowym przemawia niska cena, duża mobilność i łatwa dostępność (kupisz go w każdym supermarkecie, na przykład Obi czy e-sklepie Frisco). Opinie o grillach elektrycznych i gazowych wskazują zaś, że sprzęty te są inwestycją na lata, pozwalającą na wygodne i wielosezonowe czerpanie przyjemności z ogrodowego gotowania.

Grill węglowy

Jest to najpopularniejszy rodzaj grilla, który doskonale sprawdza się w ogrodach o niewielkich rozmiarach. Jeśli twój taras nie zmieści dużego, gazowego lub elektrycznego urządzenia, właśnie grill węglowy może być strzałem w dziesiątkę. Dodatkową zaletą węglowych grillów jest ich mobilność – szczególnie, jeśli zdecydujesz się na model wyposażony w kółka, możesz bez problemu nawet w trakcie gotowania przestawić lub przekręcić urządzenie.

Jeśli zależy ci na szybkim przyrządzaniu potraw, możesz zainwestować w model żeliwny. Konstrukcja łatwo się nagrzewa i dobrze utrzymuje ciepło. Takie urządzenia kupisz w każdym markecie budowlanym i supermarkecie (sprawdź na przykład ofertę online Obi, Leroy Merlin czy Frisco). Opinie użytkowników potwierdzają, że w przypadku grilla węglowego najważniejsza jest wygoda użytkowania, dlatego najlepiej zdecydować się na model wyposażony w dodatkowe półki oraz kółka. Zaletą tych modeli jest także niska cena – już za kilkadziesiąt złotych możesz kupić grill, który posłuży przez cały sezon.

Grill gazowy lub elektryczny

To urządzenie, które będzie poważniejszą inwestycją, niż jego węglowy odpowiednik. Koszt takiego sprzętu wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Grill gazowy ma kilka zalet, w tym możliwość dokładnej kontroli temperatury oraz szybkie rozpalanie. W ofercie sklepów znajdziesz wiele modeli o różnych rozmiarach, wyposażonych w każdy rodzaj rusztu. Wybierz taki model, który będzie najbardziej pasował do twojego ogrodu.

Grill gazowy wymaga podłączenia do zasilającej go butli z gazem, co może utrudniać przemieszczanie się z urządzeniem. Do zalet tego sprzętu należy przede wszystkim wygoda użytkowania oraz łatwość utrzymania w czystości. Podobne zalety posiadają grille elektryczne, jednak zanim zainwestujesz w tego typu sprzęt sprawdź, czy w miejscu gdzie chcesz go postawić, masz łatwy dostęp do wtyczki elektrycznej. Aby kupić dobrej jakości grill gazowy, przejrzyj ofertę supermarketów budowlanych, takich jak Castorama czy Obi, ale także i asortyment elektromarketów, takich jak Media Expert czy RTV Euro AGD.

No votes yet.
Please wait...