Łóżko w sypialni to z pewnością jeden z najważniejszych mebli w  mieszkaniu. Warto więc dobrze przemyśleć wszelkie kwestie związane z wyborem właściwego.

Rozmiar

Wielkość łóżka na pewno uzależniona jest od wielkości sypialni. Standardowe rozmiary to 160×200 i 140×200. Należy jednak pamiętać, że rozmiar dotyczy powierzchni przeznaczonej do spania – materaca. W praktyce łóżko jest większe o co najmniej kilka cm.

Jaki rozmiar łóżka wybrać? Przyznam, że miałam dylemat w tej kwestii. Czy zostawić więcej przestrzeni w pokoju, czy jednak postawić na komfort spania. Dziś mogę powiedzieć, że duże łóżko sprawdza się w stu procentach.

Pojemnik w łóżku

Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy łóżko z pojemnikiem. Mieszkając w bloku, bez komórki lokatorskiej jest to dodatkowy schowek. U nas pojemnik pełni rolę szafy i mieści równie dużo co niejedna szafa. Kartony, choinka, ozdoby świąteczne, kijki trekkingowe, dodatkowa kołdra i jeszcze można by tak wymieniać:) To wszystko można „władować” do łóżka i wracać tam gdy tylko jest potrzeba. Nie wyobrażam sobie, gdzie to wszystko byśmy pomieścili, gdyby nie ten pojemnik.

Rodzaje łóżek z pojemnikiem

 • Łóżka z podnoszonym stelażem
  Zalety: wygodne podnoszenie, łatwy dostęp, duża powierzchnia pojemnika

  łóżko z pojemnikiem

  www.mirjan24.pl

 • Łóżka z otwieraniem bocznym (z prawej lub lewej strony)
  Wady: Potrzebne są 2 materace, bardziej ograniczony dostęp

  łóżko z pojemnikiem otwieranie boczne

  www.fabrykasypialni.pl

 • Łóżko z szufladami
  Wady: Potrzebne dodatkowe miejsce przy łóżku (aby wysunąć szufladę), mało miejsca

  łóżko z szufladami

  www.sklep.resmar.pl

Zdecydowanie wygrywa pierwszy rodzaj łóżka.

 

No votes yet.
Please wait...