Twoja łazienka ma już swoje lata i potrzebuje odświeżenia? A może po prostu Ci się znudziła i potrzebujesz zmian? Jednak wizja grubego remontu trochę przeraża? Zakup nowej ceramiki łazienkowej i skuwanie płytek to dla Ciebie zbyt wiele? Nie martw się – znamy kilka prostych sztuczek na odnowienie łazienki bez wydawania fortuny.

Nowy kolor

Nic tak nie odmienia pomieszczenia jak odmalowanie ścian na inną barwę. W łazience warto zainwestować w porządną wodoodporną farbę. Przemalowanie ścian to nie jedyna możliwość zmiany kolorów łazienki – wiesz, że możesz również przemalować meble, a nawet płytki na podłodze i ścianie? Dostępne obecnie farby na bazie żywic epoksydowych są na tyle wytrzymałe, że możesz malować nimi glazurę i terakotę. Szczególnie przy starych typach płytek, które wciąż są wytrzymałe i dobrze się trzymają ale mają już zupełnie nieatrakcyjny design warto rozważyć użycie farby. Takie odświeżenie łazienki potrwa maksymalnie jeden dzień a efekt będzie zwalał z nóg!

Nowe płytki

Nie, nie mamy tutaj na myśli skuwania i nakładania nowych płytek. Jeśli nie obawiasz się utraty przestrzeni możesz położyć nowe kafelki łazienkowe na stare. Taka metoda pozwala uniknąć koszmaru wynoszenia gruzów z łazienki i dłuższego braku dostępu do tego pomieszczenia. Oczywiście stare płytki muszą się dobrze trzymać podłoża i ścian, aby nowe nie odpadły wraz z nimi. Jeśli nie stać Cię na nowe płytki możesz zasłonić stare wykładziną winylową lub po prostu je przemalować tak jak doradzaliśmy w poprzednim punkcie. Jeszcze innym rozwiązaniem jest kupienie specjalnych naklejek i oklejenie kafelek. Jeśli nie nakładasz nowych płytek zadbaj o dokładne odczyszczenie fug – czyste będą prezentować się o wiele lepiej i rozjaśnią łazienkę.

Nowe meble

I tutaj również nie wymagamy zakupu nowych mebli. Przyjrzyj się swojemu obecnemu umeblowaniu łazienki – może wystarczy je odnowić? Na pewno warto w pierwszej kolejności naprawić wszystkie usterki, zreperować odpadający zawias czy wymienić brakujące gałki. Następnie zastanów się nad przemalowaniem mebli, lub odświeżeniem ich obecnego wyglądu, np. przez dokładne odczyszczenie frontów i ponowne ich polakierowanie. Możesz też postawić na nową okleinę lub rozejrzeć się za używanymi meblami np. na targach staroci. Znaleziona i odnowiona perełka zapewni o wiele więcej satysfakcji niż gotowy zestaw ze sklepu meblowego.

Nowe dodatki

Dodatki i dekoracje łazienki to jej zwieńczenie, ale odpowiednio dobrane mogą zupełnie odmienić jej wygląd. Wymień stare lustro na nowe o atrakcyjnym kształcie i oświetleniu, zdejmij babciną lampę ze ściany i zastąp ją nowoczesnym kinkietem. Dobierz nowy pasujący do siebie zestaw – mydelniczkę, kubek na szczoteczki, uchwyty na ręczniki czy papier toaletowy oraz szczotkę do mycia toalety. Wymień zasłonę prysznicową i dobierz nowe tkaniny w jednym kolorze lub jego odcieniach – ręczniki, zasłony okna czy dywaniki łazienkowe – to wszystko powinno tworzyć spójną całość.

No votes yet.
Please wait...