Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na popularności w Polsce. Taka sytuacja spowodowana jest wzrostem świadomości klientów w kwestii odnawialnych źródeł energii. Coraz więcej instalacji jest montowanych nie tylko na terenach wiejskich, ale również w dużych miastach. Jak sytuacja wygląda w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Instalacje fotowoltaiczne na terenie Rzeszowa

Rzeszów to miasto w południowo-wschodniej Polsce, którego nasłonecznienie w ciągu roku wynosi około 1000 kWh/m2. Jest ono wystarczające, aby zapewnić zwrot inwestycji w fotowoltaikę, ale gwarantuje również skuteczne działanie paneli słonecznych. Wysoka efektywność instalacji fotowoltaicznych w Rzeszowie i na Podkarpaciu wynika z doskonałych warunków na tym obszarze Polski. Szacuje się, że w Rzeszowie i okolicach inwestycja w fotowoltaikę zwraca się po około 7 latach. Najistotniejsza jest jednak odpowiednio dobrana, a przede wszystkim fachowo zamontowana instalacja PV. Panele słoneczne w Rzeszowie dają możliwość obniżenia miesięcznych kosztów energii elektrycznej nawet o 95%.

Fotowoltaika Rzeszów – dofinansowanie

Fotowoltaika, już sama w sobie, jest inwestycją opłacalną. Można jednak uzyskać na ten cel dodatkowe środki finansowe. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogą skorzystać z kilku rodzajów dofinansowania. Najbardziej popularnym programem jest Mój Prąd, dzięki któremu możliwe jest dofinansowanie inwestycji kwotą w wysokości do 5000 zł. Dotację można uzyskać również składając wniosek w programie Czyste Powietrze. Oba cieszą się sporym zainteresowaniem i przyciągają wielu beneficjentów. Warto także zasięgnąć informacji w urzędzie miasta, ponieważ wiele gmin korzysta z lokalnych dopłat do OZE. Rzeszowianie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej na panele fotowoltaiczne. Rolnicy z Podkarpacia mają do dyspozycji program „Agroenergia” oraz ulgę, przeznaczoną wyłącznie dla nich.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę instalującą fotowoltaikę?

Konkurencja na terenie miasta Rzeszowa jest dosyć duża, a to oznacza, że klienci mogą wybierać spośród wielu ofert. Wybór odpowiednich instalatorów paneli fotowoltaicznych może zdecydować o całościowym sukcesie inwestycji. Kluczową rolę odgrywa tutaj moc instalacji, która jest niezbędna do zasilenia obiektu. Ważne, aby firma dokonała odpowiednich wyliczeń zapotrzebowania energetycznego budynku. Wybierając usługi konkretnej firmy, instalującej panele solarne, warto postawić na kompleksową usługę. Powinna ona obejmować przygotowanie specjalistycznego projektu instalacji, dostarczenie jej elementów i przyłączenie do sieci. Profesjonalne firmy oferują również pomoc w uzyskaniu dofinansowania, dokonując w imieniu klienta niezbędnych formalności. Co jeszcze powinno zwrócić uwagę?

  • instalatorzy muszą być odpowiednio przeszkoleni i posiadać certyfikaty, potwierdzające ich kwalifikacje,
  • firma powinna korzystać ze znanych, sprawdzonych urządzeń i produktów renomowanych marek,
  • doświadczenie ekipy montującej – warto zapytać instalatorów, ile mają na koncie takich przedsięwzięć,
  • referencje od poprzednich klientów lub opinie w internecie,
  • gwarancja usługi oraz serwis w przypadku awarii.

Takie kompleksowe usługi oferuje firma Eco Energy Rzeszów: http://ecoenergyrzeszow.pl/. Oprócz realizacji montażu paneli słonecznych, fachowcy z Eco Energy doradzą i zaproponują najlepsze dla Ciebie rozwiązania technologiczne. Pomogą także uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki.

No votes yet.
Please wait...