Dekorowanie pomieszczeń za pomocą naklejek na ścianę jest ekonomiczną i atrakcyjną alternatywą dekoracji. Jednak, jak w każdej innej technice, nie ogranicza się to tylko do samego przyklejenia naklejki na ścianę. Musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby jak najlepiej wykorzystać tą formę dekoracji, a tym samym uzyskać oczekiwany przez nas efekt.

Dobór odpowiedniej powierzchni

Naklejka na ścianę świetnie nadaje się do dekoracji nie tylko salonu lub sypialni, ale niemal do każdego pomieszczenia w naszym domu. Należy jednak zachować ostrożność przy wyborze powierzchni, na której zostanie ona umieszczona. Dzięki właściwemu dobraniu powierzchni ściany do której zostanie przyklejona naklejka – nie tylko będzie ona lepiej wyglądała, ale również będzie miała znacznie dłuższą żywotność.

Przyklejenie naklejki na ścianę salonu, sypialni lub każdą inną jest stosunkowo proste. Aby jednak uzyskać jak najwięcej korzyści, zalecamy wybrać bardzo gładką powierzchnię ściany. Zresztą, jedną z zalet użycia naklejek do dekorowania jest to, że nie musi być ono ograniczone wyłącznie do samych ścian, ale można je również umieścić realizować na meblach, lustrach, oknach. Generalnie oznacza to, że pasują do każdej gładkiej powierzchni.

Uwaga na problemy z pęcherzykami powietrza

Jak wspomniano, naklejanie naklejki na ścianę jest prostym zadaniem, jednak największym problemem, jaki możesz napotkać podczas ich nakładania, jest pojawienie się pod nimi pęcherzyków powietrza. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie martw się, pęcherzyki mogą zniknąć same po dwóch lub trzech dniach od nałożenia naklejki. Jeśli jednak pęcherzyki nie znikają, polecamy nakłuć je igłą, aby naklejka lepiej się prezentowała na ścianie salonu lub każdej innej.

Użyj taśmy maskującej

Najlepszym sposobem, aby wstępnie ocenić, czy naklejka wygląda dobrze, a tym samym podoba Ci się jej montaż, jest umieszczenie na niej taśmy maskującej przed jej przyklejeniem. Wystarczy umieścić trochę taśmy maskującej na bokach naklejki i przykleić ją do ściany. Dzięki temu będzie można zobaczyć jak wyglądają naklejki na konkretnej ścianie przed ich ostatecznym montażem. Jeżeli efekt Ci się nie spodoba, zawsze możesz oderwać ją od ściany i spróbować innej aranżacji.

Przed przyklejeniem naklejki – oczyść ścianę

Oprócz konieczności umieszczenia naklejki ściennej na gładkiej ścianie, ważne jest, aby upewnić się, że ściana jest czysta i sucha. Na czystej i suchej ścianie naklejka będzie wyglądała lepiej, a jej trwałość będzie dużo lepsza.

Uwaga na źródła ciepła!

Wreszcie, umieszczając naklejki na ścianie swojego salonu czy sypialni, staraj się trzymać je z dala od źródeł ciepła. Unikaj także umieszczania ich w pobliżu kaloryfera lub bezpośrednio w świetle promieni słonecznych z okna. Jeśli naklejka ulegnie przegrzaniu, to z czasem może ulec trwałemu uszkodzeniu, dlatego trzeba unikać jak tylko się da wystawiania naklejek ściennych na wszelkie źródła ciepła.

No votes yet.
Please wait...