Jesteś w trakcie urządzania mieszkania? Zastanawiasz się, jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę, by stworzyć estetyczną i funkcjonalną przestrzeń.

Nowoczesna kuchnia i jej cechy charakterystyczne

Cechami charakterystycznymi nowoczesnej kuchni są przede wszystkim proste formy, minimalistyczne rozwiązania i stonowane barwy. Jednak najważniejsze jest, aby przestrzeń nowoczesnej kuchni odpowiadała na wszelkie potrzeby domowników i była zagospodarowana w sposób maksymalnie wykorzystujący dostępną przestrzeń. Najlepiej zatem zdecydować się na meble kuchenne na wymiar, dzięki którym można zaaranżować pomieszczenie w taki sposób, by wykonywanie w nim codziennych czynności było prawdziwą przyjemnością. Meble te możesz dostać na stronie ernestrust.

Nowoczesne meble kuchenne

Meble kuchenne utrzymane w nowoczesnej stylistyce powinny być pozbawione zdobień. Najlepiej, aby przeważały proste formy, gładkie blaty i fronty, tworzące spójną całość. Symetryczna zabudowa, minimalizm i zachowanie proporcji sprawi, że przestrzeń będzie uporządkowana, estetyczna i modna. W nowoczesnej kuchni królują uniwersalne barwy – biel, szarość i grafit. Kolory te są czasami przełamywane wyrazistymi dodatkami, utrzymanymi jednak w nowoczesnym klimacie.

Innowacyjne rozwiązania w nowoczesnych meblach kuchennych

Nowoczesne meble kuchenne projektowane na specjalne zamówienie to nie tylko możliwość idealnego dopasowania kuchni do przestrzeni, ale wysoki poziom funkcjonalności wynikający z zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Systemy cargo

Pierwszym z nich są systemy cargo, które są jednymi z najczęściej wykorzystywanych systemów w nowoczesnych meblach kuchennych. Ich celem jest usprawnienie przechowywania różnego rodzaju artykułów, produktów czy akcesoriów. Cechą charakterystyczną są specjalne prowadnice, które umożliwiają otworzenie półki w taki sposób, by było widać całą jej zawartość. Systemy cargo sprawdzają się szczególnie w szafkach niestandardowych. Wyróżnia się:

  • cargo wysokie – jest to półka znajdująca się na całej wysokości zabudowy kuchennej; często wykorzystywana jest do przechowywania produktów spożywczych,
  • cargo niskie – najczęściej w dolnej zabudowie mebli kuchennych; można przechowywać w nim np. słoiki czy butelki.

Organizery, szuflady i obrotowe półki

W nowoczesnych meblach kuchennych często spotkać można różnego rodzaju organizery i szuflady, które znacznie ułatwiają dostęp do znajdujących się wewnątrz produktów. Dzięki szufladom przedmioty znajdujące się w ich wnętrzu są zawsze „na widoku”, co znacznie przyspiesza i ułatwia przygotowywanie posiłków.

Nowoczesne kuchnie otwarte na salon

Jednym z dominujących trendów w obecnym budownictwie jest tworzenie dużych przestrzeni, w których znajduje się zarówno salon, jak i kuchnia. Jest to rozwiązanie, które sprawia, że wnętrze staje się zdecydowanie bardziej przestronne, lepiej doświetlone, a także znacznie zyskuje na atrakcyjności. Jednym z najlepszych sposobów na to, by stworzyć nowoczesną przestrzeń kuchenną otwartą na salon jest stworzenie wyspy bądź barku. Element ten stanowić będzie nie tylko modną dekorację, ale stanie się dodatkową przestrzenią roboczą bądź strefą jadalną.

No votes yet.
Please wait...