Sprawa zamrażalnika

Brzmi tajemniczo? Sprawa jest bardzo prosta! Kupujemy oczami – dany model lodówki nam się podoba i spełnia nasze oczekiwania, w związku z czym nie zastanawiamy się nad jego cechami. Nie nazywamy ich. Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że wybierając lodówkę do domu, biorąc pod uwagę samą tylko kwestię zamrażalnika możesz wybrać nawet pięć różnych modeli?! Najpopularniejsze to:

  • lodówka z odrębnymi drzwiami dla części chłodzącej i mrożącej, z zamrażalnikiem na górze,

  • lodówka z odrębnymi drzwiami dla części chłodzącej i mrożącej, z zamrażalnikiem na dole,

  • lodówka z odrębnymi drzwiami dla części chłodzącej i mrożącej, z zamrażalnikiem z boku (model side by side),

  • lodówka z jednymi drzwiami dla części chłodzącej i mrożącej, z zamrażalnikiem wbudowanym,

  • lodówka z jednymi drzwiami, bez zamrażalnika.

Kiedy sobie to uświadomisz, łatwiej będzie Ci selekcjonować urządzenia AGD przez internet – nie będziesz widział ofert, którymi wiesz, że nie jesteś zainteresowany.

Klasa energetyczna ważna, ale…

…jak właściwie ją odczytywać? Wiesz, że im literka w alfabecie bliższa początkowej (A) oraz im więcej przy niej plusów, tym lepiej. To już coś, bo dzięki tej informacji będziesz zdecydujesz się na lodówkę, której eksploatacja nie wyniesie Cię przesadnie wiele. Warto jednak zapoznać się z dokładnym objaśnieniem, co oznacza dana klasa i co zyskujemy, wybierając wyższą.

Sterowanie lodówką – jak pralką czy samolotem?

By nowoczesna pralka zaczęła działać, wystarczy ustawić wybrany program, i gotowe. Podobnie jest z nowoczesną lodówką. Znajduje się na nich elektroniczny wyświetlacz, na których wstępnie musisz wybrać temperaturę: odrębnie dla części chłodzącej i mrożącej. Potem… nie robisz już nic. Sprzęt AGD wyręcza się w działaniu, zwłaszcza że przeważnie idzie w parze z systemem no frost, za sprawą którego jesteś także zwolniony z samodzielnego rozmrażania lodówki.

Więcej zabawy będziesz miał z lodówką niższej klasy. Tu sterowanie przypomina raczej lot samolotem, i to czasem przez niewykwalifikowanego pilota. Jeśli w środku znajduje się jeden termostat, ustawisz go na odpowiednią temperaturę i po sprawie. No, prawie, co parę dni bowiem warto sprawdzać, czy produkty spożywcze rzeczywiście mają optymalne warunki (np. czy w plastikowych opakowaniach nie gromadzi się woda). Czasem zamiast jednego pokrętła pojawiają się dwa – dodatkowy do zamrażarki, co jest korzystne, ale już wprowadza lekki chaos. Czasem też spotkasz trzy…

Lodówki do zadań specjalnych

Czy tradycyjna domowa lodówka rzeczywiście jest tym, czego potrzebujesz? Okazuje się, że niektóre osoby kupują ją tylko dlatego, że nie znają alternatyw. Weźmy na przykład miłośników wina czy piwa. Jeśli chcą pić swoje trunki schłodzone, mogą zamarzyć o wstawieniu do salonu czy pokoju dodatkowej małej lodówki. Dla nich znacznie lepsza będzie lodówka do wina, zwana winiarką.

Dedykowaną lodówkę mają także cygara. Nazywa się ona humidor. Z kolei na wyprawę zabiera się lodówkę turystyczną, zamiennie nazywaną samochodową.

No votes yet.
Please wait...