Producenci sprzętów RTV i AGD prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz bardziej zaawansowanych urządzeń. Niektóre z nich bywają gadżetem, ale inne stają się stałym elementem naszej codzienności. Nowoczesne sprzęty mają na celu zmniejszenie liczby czynności, jakie musimy samodzielnie wykonać, oszczędzić czas, a nierzadko także pieniądze.

Producenci sprzętów RTV i AGD prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz bardziej zaawansowanych urządzeń. Niektóre z nich bywają gadżetem, ale inne stają się stałym elementem naszej codzienności. Nowoczesne sprzęty mają na celu zmniejszenie liczby czynności, jakie musimy samodzielnie wykonać, oszczędzić czas, a nierzadko także pieniądze. Jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń mających nam w tym pomóc jest robot sprzątający. Ta rozbudowana kategoria wyposażenia nowoczesnego domu obejmuje urządzenia takie jak odkurzacz automatyczny, piorący, myjka parowa, a także robot do mycia okien. Sprawdźcie, które udogodnienia mogą okazać się najbardziej dopasowane do Waszych potrzeb oraz jak dokonać ich właściwego wyboru.

Roboty sprzątające ładowane są za pomocą akumulatora, dzięki czemu ich praca nie jest ograniczona długością kabla. Czas działania odkurzacza automatycznego pomiędzy jednym, a drugim ładowaniem powinien wynosić około dwóch godzin. Jeśli go przekracza urządzenie może być uznane za bardzo wydajne.

Warto jednak pamiętać, że istotny jest również czas ładowania akumulatora.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na parametry takie jak wielkość pojemnika na odpadki – korzystanie z małego zbiornika będzie uciążliwe. Jednym z ważniejszych parametrów odkurzacza samojezdnego jest oczywiście moc jego silnika – powinna ona przekraczać 35 W – w takim przypadku możemy mieć gwarancję skutecznej pracy urządzenia.

Urządzenia samojezdne bezkolizyjnie poruszają się po naszym mieszkaniu dzięki precyzyjnie działającym czujnikom zbliżeniowym. Roboty sprzątające są w stanie rozpoznawać również “uskoki terenu” takie jak choćby schody, co zapobiega zniszczeniu urządzenia.

Odkurzacz automatyczny najczęściej wyposażony jest także w czujnik kurzu, dzięki czemu tryb pracy dostosowany jest do poziomu zabrudzenia.

Odkurzacz samojezdny, dlaczego warto się na niego zdecydować?

Główną zaletą odkurzaczy automatycznych jest minimalny wysiłek, jakiego wymaga od nas jego używanie. Robot sprzątający po prostu pracuje za nas! Jedynym naszym zadaniem jest ustawienie harmonogramu pracy, bądź zdalne uruchamianie urządzenia.

Dodatkowo odkurzacze samojezdne świetnie radzą sobie ze zróżnicowanymi powierzchniami – odkurzą panele, kafelki oraz dywany. Atutem jest także ich kompaktowy rozmiar oraz możliwość sprzątania trudno dostępnych miejsc (robot bez problemu wjeżdża chociażby pod łóżko czy stół, co sprawia, że nasze mieszkanie jest naprawdę świetnie posprzątane). Dodatkowo odkurzacze samojezdne charakteryzują się także niewielkim poborem mocy oraz cichą pracą. Zmiana tradycyjnego odkurzacza na model automatyczny może się okazać sporym przeskokiem w naszym podejściu do sprzątania.

Podsumowując krótko temat robotów sprzątających

Nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego są zaprojektowane tak, by jak najlepiej wykorzystać nasz czas. Rozwiązania takie jak roboty sprzątające sprawiają, że możemy do minimum ograniczyć wysiłek wkładany w proces sprzątania. Urządzenia wyręczą nas w codziennym odkurzaniu mieszkania, a coraz częściej także w myciu podłóg, czy nawet okien! Zaoszczędzony w ten sposób czas poświęcić bardziej lubianym przez nas zajęciom.

Bardzo ciekawymi urządzeniami z tej kategorii są roboty Ecovacs, można je znaleźć na Ceneo lub zerknąć do sklepu ElektroGuru.com.

No votes yet.
Please wait...