Wybór ramki do oprawienia zdjęcia czy obrazu nie wydaje się trudny. By oprawa była prawdziwą ozdobą wnętrza, musicie jednak wziąć pod uwagę wiele czynników. Zastanawiacie się jakich?

Ściana, którą zdobi jedynie farba, dla większości z nas jest raczej smutnym widokiem. Najbardziej niezawodny sposób na jej ożywienie i nadanie wyjątkowego charakteru to zawieszenie ilustracji, plakatów, zdjęć, obrazów bądź ich reprodukcji. Dopasowanie ich do aranżacji danego pomieszczenie ułatwia nie tylko mnogość stylów i motywów, ale też wielkości. To od was zależy, czy wybierzecie jeden, mocny akcent, czy też na waszej ścianie zawiśnie kilka (a nawet kilkanaście) mniejszych obrazków.

By te odpowiednio się prezentowały, nie tylko powinny dobrane do wnętrza i waszych upodobań. Równie ważne okazuje się też ich oprawienie. To pozornie łatwe zadanie w rzeczywistości może przysporzyć wielu problemów. Idealna rama lub ramka musi przecież być dopasowana nie tylko do zawartości, ale też stylu, w którym urządziliście wasze mieszkanie. Podjęcie właściwej decyzji wymaga więc nie tylko gruntownego zastanowienia, ale też dostępu do różnych modeli. Jak ich szukać?

Oprawa obrazu. Jak dobrać dobrą ramę?

Zanim wyruszycie na poszukiwania idealnej ramki, musicie dowiedzieć się, jakie wymagania powinna spełnić dana ramka. Najważniejsze okazują się:

  • rozmiar – oczywiście rama nie powinna być mniejsza od obrazu, ale niekoniecznie musi też być do niego idealnie dopasowana. Dobre efekty może dać oprawa w ramę większą nawet o kilkanaście centymetrów i zastosowanie passe-partout;
  • materiał – każdy ma nieco inną specyfikę, przez co lepiej pasuje do nieco innych wnętrz. Do wyboru macie między innymi klasyczne drewno (w tym egzotyczne), płytę MDF, nowoczesne tworzywa sztuczne lub elegancki metal;
  • design – obok klasycznych modeli, utrzymanych w w stylu rustykalnym, boho lub retro, znajdziecie też ramki, które z powodzeniem dopasujecie do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, loftowym lub awangardowym.

Gdzie warto oprawić obraz?

Usługi oprawienia obrazu raczej nie znajdziecie w markecie. By móc wybierać wśród wielu świetnie zaprojektowanych, różnorodnych ramek, wybierzcie dobrze zaopatrzony sklep. My polecamy ramka.pl. To jedyne w polskim internecie miejsce, w którym znajdziecie tak duży wybór ramek (ponad 550 modeli) w różnych rozmiarach (od 9×13 do 100×150 centymetrów), stylach (czekają na was takie kategorie jak „barokowy”, „prowansalski”, „etno”, „renesansowy”, „glamour” czy „flamandzki”) i o rozmaitym przeznaczeniu (do oprawienia obrazu na płótnie, zdjęć, plakatów, dyplomów, a nawet luster).

Sklep ramka.pl to też idealny wybór dla wszystkich, którzy chcieliby oprawić element nietypowych rozmiarach. Możecie zamówić w nim ramkę na dowolny wymiar, zyskując w ten sposób możliwość oprawy każdego obrazu. Zwróćcie też uwagę na kategorię „multiramy”. Znajdziecie w niej modele, które pomieszczą kilka zdjęć, plakatów lub ilustracji w większych formatach. W sklepie zamówicie też ramki nawet z potrójnym passe-partout.

No votes yet.
Please wait...