Trudno nie wspomnieć daty przeprowadzki do nowego, własnego, pierwszego mieszkania. Co prawda sama przeprowadzka była rozłożona w czasie, ale od 1 lipca zeszłego roku właśnie tu mieszkamy. Przez ten czas sporo się zmieniło, ale z drugiej strony tak szybko upłynął, że nie zdążyliśmy zrobić wszystkiego, co było gdzieś tam w planach.

Pierwszy rok był wyjątkowy, ponieważ każde wydarzenie było pierwsze: pierwsze święta Bożego Narodzenia, pierwsze Święta Wielkanocne, pierwsza wizyta księdza po kolędzie, Walentynki, pierwsza impreza dla rodziny, pierwsza dla znajomych. Także te mniejsze rzeczy jak pierwszy obiad czy pierwsze ciasto w nowym piekarniku sprawiały bardzo dużo radości.

Po pierwszym roku z pewnością można ocenić funkcjonalność mieszkania. Bardzo często powtarzaliśmy, jak to fajnie, że coś zrobiliśmy właśnie tak, a nie inaczej, ale też znalazło się kilka rzeczy, które zrobilibyśmy inaczej. Krótkie podsumowanie:

Z tych wyborów szczególnie jesteśmy zadowoleni:
– sprzęt AGD (lodówka, piekarnik, mikrofala, zmywarka i pralka)
– układ kuchni – bardziej funkcjonalnie chyba nie dałoby się jej zaprojektować:)
– duże łóżko w sypialni, tzn. 160cm, a nie 140
– wygodny narożnik , bez poduch

Co zrobilibyśmy inaczej:
– inny (lepszy) okap w kuchni
– lampa nad stołem
– większa umywalka

To tylko przykłady, ale tych do poprawki jest zdecydowanie mniej. Jak to mówią, dopiero przy trzecim mieszkaniu będzie idealnie:) I tak jesteśmy zadowoleni, że o bardzo wielu rzeczach pomyśleliśmy wcześniej, jak chociażby rozmieszczenie gniazdek.

Wprowadzając się do mieszkania, najważniejsze pomieszczenia mieliśmy już w dużej mierze wykończone, ale też wiele jeszcze brakowało. Już mieszkając tutaj na spokojnie udało nam się kupić łóżko do sypialni (wcześniej spaliśmy na materacu) i inne meble, a także lampy czy rolety zewnętrzne. To jednak z pewnością jeszcze nie koniec działań. Brakuje nam m.in. mebli do salonu, praktycznie cały jeden pokój nie jest urządzony. Ale na wszystko przyjdzie pora. Mamy czas, nigdzie się nie wybieramy i co najważniejsze bardzo dobrze nam się tu mieszka!:)

No votes yet.
Please wait...