Wakacyjny czas często wiąże się z koniecznością organizacji wolnego czasu. Może się to okazać problematyczne zwłaszcza w przypadku posiadania dzieci i braku możliwości wyjazdu poza miejsce zamieszkania. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy zakup placu zabaw dla dzieci.

Plac zabaw dla dzieci – gdzie postawić?

Miejsce na plac zabaw najlepiej wygospodarować w ogródku. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość skorzystania z konstrukcji o każdej godzinie w ciągu dnia. Jeżeli gabaryty ogrodowe nie pozwalają na zmieszczenie zabudowy w przydomowym ogrodzie, to można postawić ją na działce, gdzie spędza się czas w weekendy lub popołudnia. Niezależnie od tego, gdzie ostatecznie postawi się plac zabaw – trzeba pamiętać, że korzystają z niego dzieci, które często wymagają odpowiedniej opieki. Aby mieć je „na oku” warto postawić konstrukcję w pobliżu okna, przez które można co jakiś czas wyglądać, kontrolując zabawę pociech.

Dlaczego warto mieć plac zabaw dla dzieci?

Posiadanie placu zabaw nie tylko umożliwia odpoczynek rodzicom, ale zapewnia również wiele funkcji rozwojowych najmłodszym. Zabawy na drewnianych konstrukcjach często generują odpowiednią ilość wysiłku fizycznego, który wpływa na prawidłowy rozwój dzieci. Wszystkie elementy konstrukcji pozwalają na zużycie energii, której najmłodsi mają bardzo dużo. Dzięki temu rodzic nie musi wymyślać dodatkowych zajęć. Dzieci, które posiadają place zabaw, rzadko narzekają na nudę. Wszystkie gry na takim terenie rozwijają także u najmłodszych kreatywność. Konstrukcje o ciekawych budowach, które dają świetne pole do popisu podczas dziecięcych zabaw, a jednocześnie są wykonane z dbałością o każdy szczegół, można znaleźć między innymi u producenta Kempar. Warto również wspomnieć, że korzystanie z placu zabaw z innymi dziećmi uczy współpracy i komunikacji już od najmłodszych lat.

Plac zabaw dla dzieci – jak wybrać?

Wybór placu zabaw powinien być bardzo dobrze przemyślany. Trzeba pamiętać, że jest to konstrukcja, z której korzystają dzieci. Materiały powinny być bezpieczne, a cała kompozycja nie powinna mieć np. wystających gwoździ czy drzazg w drewnie. Warto więc mieć na uwadze przede wszystkim jakość wykonania placu zabaw, a nie jego cenę. Na decyzję powinny mieć również wpływ wielkość konstrukcji, a także liczba jej elementów. Najczęściej wybiera się place zabaw, które posiadają:

  • domek na podniesieniu,
  • zjeżdżalnię,
  • huśtawkę,
  • ściankę wspinaczkową,
  • drabinki.

Istnieją producenci, którzy umożliwiają swoim klientom wzbogacenie placów o dodatkowe elementy, dopasowując konstrukcję do potrzeb dziecka. Do niektórych z nich mocuje się również piaskownicę. W tym przypadku trzeba pamiętać o zakupieniu odpowiedniego piasku tak, aby nie zaszkodził on najmłodszym. Wybór koloru placu zabaw powinien być uzależniony przede wszystkim od gustu i preferencji dzieci. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na inne elementy ozdobne, znajdujące się w ogrodzie i dopasować do nich kolorystycznie całą konstrukcję bądź jej niektóre elementy.

Jakie place zabaw dla dzieci są najlepsze?

Najpopularniejszym materiałem używanym do budowy placów zabaw jest drewno. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, ale wpływa również na wysoką jakość konstrukcji. Należy pamiętać, aby drewniane place zabaw były kupowane od sprawdzonych producentów. Dzięki temu produkt będzie wysokiej jakości i nie zniszczy się zaraz po pierwszym użytkowaniu. Warto podkreślić również walory estetyczne drewnianych konstrukcji. Drewno prezentuje się w ogrodach znacznie lepiej niż plastik czy metal oraz doskonale komponuje się z roślinami, tworząc integralną część podwórza.

No votes yet.
Please wait...