Kuchnia nie musi być duża, aby spełniać swoje funkcje. Odpowiedni układ mebli stuprocentowo wykorzystujący wolną przestrzeń użytkową, a także przemyślane wyposażenie, pomogą stworzyć komfortowe warunki użytkowania niezależnie od wielkości pomieszczenia, jakim dysponujemy.

Wyposażając niewielką kuchnię warto bez emocji zastanowić się, co będzie nam potrzebne tak naprawdę, a z czego bez przeszkód możemy zrezygnować. Nie warto kupować pod wpływem impulsu. Nawet, jeśli dany sprzęt lub gadżet sprawdza się u naszej koleżanki, która przykładowo pasjonuje się gotowaniem, u nas może leżeć całkowicie bezużyteczny, powodując tylko frustrację i niepotrzebny bałagan, nie wspominając już o stracie pieniędzy. Nie zawsze rozbudowane sprzęty z wieloma elementami, które trzeba dokładnie myć po każdym użyciu (np. wyciskarki do soków), to jest coś czego nam potrzeba do szczęścia. Aby uzyskać szklankę soku, zużywa się bez porównania większą ilość owoców, a koszty tego produktu bywają zaskakująco duże. Sam montaż i czyszczenie równie często zniechęca do użycia. W tej sytuacji warto się zastanowić, czy nie lepszym rozwiązaniem są zwykłe blendery, w których można przygotować przepyszne, zdrowe i niezwykle modne smoothie i koktajle na bazie wody i mleka, zarówno owocowe, warzywne jak i mieszane. Niektóre oferowane na rynku blendery potrafią nawet kruszyć lód, co pozwala na przygotowanie orzeźwiających napojów na lato. Zaletą tego typu sprzętów jest przede wszystkim to, że nie ma odrzutu, w postaci miąższu, a więc spożywamy owoc lub warzywo w całości. Co więcej sprzęty te zajmują niewiele przestrzeni, a ich ceny są naprawdę konkurencyjne. Ich funkcjonalność docenią z pewnością rodzice niemowlaków, którzy zdecydują się na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków dla swoich pociech.

Bez wątpienia najbardziej popularne sprzęty w kuchni to roboty kuchenne. Niektóre z nich są tak funkcjonalne, że z powodzeniem mogą zastąpić kilka sprzętów i akcesoriów kuchennych (np. miksery, tarki, maszynki do mięsa). Można w nich nawet zagniatać ciasto i gotować. Choć są raczej dość drogie, to wygoda i oszczędność czasu jest w ich przypadku znaczna, a zakup godny przemyślenia.

No votes yet.
Please wait...