Kurtyny świetlne to niezwykle efektowne dekoracje, którymi należy posługiwać się w sposób przemyślany i z umiarem – za ich pomocą wyczarować można niezwykłą przestrzeń i stworzyć magiczną atmosferę. Jeśli jednak przesadzimy, efekt może być kiczowaty. Zobacz, w jaki sposób wykorzystać kurtyny świetlne.

Dom rozświetlony kurtyną świetlną

Kurtyny świetlne doskonale sprawdzą się jako dekoracja elewacji budynku. Jeśli chcemy, aby nasz dom wyróżniał się spośród innych w okresie świątecznym, warto przemyśleć ozdobienie go za pomocą takich właśnie światełek. Do tego celu powinniśmy wybrać lampki przeznaczone do zastosowania zewnętrznego. Świecącą kurtynę rozwiesić możemy bezpośrednio na ścianie lub upiąć pod dachem, tak aby tworzyła wrażenie sopli spływających z jego połaci.

12-pomysly-na-dekoracje-wykonane-za-pomoca-kurtyn-swietlnych-castorama-2010_m-2

Kurtyna świetlna jako tło dla najważniejszego miejsca

Gęsta sieć światełek, tworząca kurtynę, to dobry sposób także na odświętną dekorację wnętrza domu. Podczas świąt Bożego Narodzenia oraz innych uroczystych momentów obchodzonych w domu, możemy podkreślić wybraną przestrzeń poprzez jej odpowiednie oświetlenie. Kurtyna świetlna to dobry sposób na delikatne, nienachalne wydobycie najważniejszego miejsca w pomieszczeniu. Za jej pomocą stworzymy odpowiednie tło dla świątecznego stołu. Aby efekt był stylowy, warto wybrać lampki o delikatnym, rozproszonym świetle; można zdecydować się także na podłączenie ich do ściemniacza, dzięki któremu będziemy mogli zmieniać nastrój panujący we wnętrzu.

Kolacja pod gwiazdami, czyli kurtyna świetlna na suficie

Wyjątkowo oryginalnym pomysłem na zastosowanie kurtyny świetlnej we wnętrzu domu jest zamocowanie jej na suficie. W ten sposób delikatnie rozświetlimy wnętrze, tworząc w nim naprawdę niezwykłą atmosferę. Kurtyna świetlna rozpięta na suficie imitować będzie niebo pełne gwiazd. Ten sposób dekoracji wnętrza sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach wysokich. Do stworzenia takiej romantycznej ozdoby najlepiej wybrać lampki emitujące światło o barwie białej.

Kurtyna świetlna w oknie

Kurtyna świetlna doskonale prezentować się będzie także w oknie. Rozwieszona wraz z firankami rozświetli wnętrze, a delikatne światło widoczne będzie również na zewnątrz domu. Warto pamiętać, że najlepszy efekt osiągniemy, decydując się na iluminacje jednokolorowe, niezbyt intensywne. Sieć wielobarwnych światełek mogłaby tworzyć wrażenie kiczu, zwłaszcza jeśli mamy w oknach wzorzyste firanki lub kolorowe zasłony.

kurtyna świetlna w oknie

Kurtyny świetlne to świetny sposób na podkreślenie wyjątkowej, świątecznej atmosfery w domu. Za ich pomocą udekorujemy elewację budynku oraz wnętrze pomieszczeń. Rozwieszając kurtyny świetlne, warto kierować się zasadą minimalizmu w aranżacji wnętrz. Gęsta sieć światełek stanowić będzie bardzo wyrazisty element dekoracji, dlatego też należy za jej pomocą ozdobić jedną wybraną przestrzeń w pomieszczeniu, rezygnując z pozostałych możliwości. Rozwieszając kurtynę tylko na jednej ze ścian, rozpinając ją wyłącznie na suficie lub w oknie spotęgujemy efekt dekoracyjny i unikniemy wrażenia kiczu.

No votes yet.
Please wait...