Warto przez cały czas cieszyć się wspaniałymi momentami zapisanymi na fotografiach. Świetnym sposobem, aby móc często wracać do najlepszych wspomnień jest wyeksponowanie rodzinnych zdjęć.

Co prawda pokazy slajdów, przeglądanie zdjęć na ekranie lub niestety coraz mniej popularne wertowanie albumów rodzinnych w postaci wydruków fotograficznych to znakomity sposób na spędzenie wspólnego czasu, to jednak warto również kilka zdjęć powiesić na ścianie lub rozstawić na półkach. Warto sięgnąć po kilka inspiracji, które pozwolą na przyozdobienie rodzinnych zdjęć tak, że będą prezentować się jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Galeria zdjęć rodzinnych

Wybierając z rodzinnego archiwum ulubione fotografie można z łatwością stworzyć swoistą galerię. Miejsce, w którym mogą zawisnąć ulubione zdjęcia jest dowolne – można postawić na reprezentatywne miejsca, takie jak salon, lub stworzyć bardzo intymną ekspozycję w sypialni. Ciekawym rozwiązaniem jest również zawieszenie zdjęć wzdłuż schodów. Układ poszczególnych fotografii może być różnorodny. Pomysłem, który zdobywa popularność są multiramki, które umożliwiają włożenie kilku fotografii. To bardzo interesująca opcja, gdyż pozwala zebrać zdjęcia z jednej wycieczki lub ułożyć krótką historię, na przykład poprzez umieszczenie w niej zdjęć z okresu ciąży, zdjęcia USG a następnie szczęśliwych rodziców z noworodkiem. Możliwości jest wiele – ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia!

Wiele możliwości wyboru ramek

Wybierając ramki do zdjęć można przebierać w ogromnej liczbie dostępnych wzorów, kolorów i stylów. Można je dopasować do ogólnej aranżacji wnętrza. Dobrym pomysłem na ozdobę rodzinnych zdjęć jest wybranie ramek w jednej kolorystyce, która dopełni wystrój pomieszczenia. Może to być na przykład niebieski kolor ramek w jasnym pomieszczeniu, utrzymanym w bielach. Przy zastosowaniu odpowiednich gadżetów pozwoli to stworzyć pomieszczenie o marynistycznym stylu.

Kilka pomysłów jak przywiesić zdjęcia

Sam wybór ramki do zdjęć to nie wszystko – warto zabawić się także formą jej przywieszenia. Takie połączenie będzie świetnym sposobem na przyozdobienie rodzinnych fotografii. Można na przykład powiesić na jednym gwoździu trzy ramki, związując je sznurkiem i estetycznie układając. Innym pomysłem jest wykorzystanie wstążeczek. Warto bawić się również układem fotografii – na przykład przywieszając je na planie koła lub nieregularnie, nieco chaotycznie.

Ciekawym pomysłem jest także przywieszenie zdjęć na do sznura na klamerkach. Takie rozwiązanie będzie pasować na przykład do pomieszczenie dziecka lub nastolatka. Oczywiście może też wyglądać bardzo ciekawie w salonie, jednakże nie wpasuje się w pomieszczenia, które są urządzone w klasycznym lub eleganckim stylu. Do takich wnętrz pasują stylowe ramki, które mogą być złocone lub posiadać różne zdobienia – warto odwiedzić sklep z ramkami, aby wśród bogatej oferty, wybrać taką, która najlepiej odzwierciedli gusta mieszkańców.

Inne, niestandardowe pomysły

Często tworząc domową galerię wybiera się kilka fotografii o takich samych formatach (w tym przede wszystkim w najpopularniejszym 10×15 cm) i ustawia się obok siebie. Takie podejście mocno ogranicza możliwości, które daje zabawa z rozmiarami fotografii i proporcjami obrazu. Warto przed powieszeniem zdjęć na ścianie zastanowić się, co przedstawiają fotografie, rozplanować odpowiednio ich kolejność, przemyśleć czy poszczególne zdjęcia nie będą wyglądać lepiej obok siebie, a z kolei inne trzeba rozdzielić. Dodatkowo warto przemyśleć czy poszczególne zdjęcia nie powinny być większe, a inne mniejsze. Warto do takiej kreatywnej zabawy zaprosić pozostałych członków rodziny, dzięki czemu efekt finalny będzie rezultatem wspólnej pracy, co z pewnością podniesie satysfakcję i zwiększy radość z oglądania ulubionych fotografii. Nie trzeba obawiać się wykorzystania niestandardowych rozmiarów zdjęć – do takich fotografii łatwo dopasować ramki na zdjęcia na wymiar.

Gdy już dokona się właściwej selekcji fotografii dobrym pomysłem będzie pomyślenie o tym, czy może im coś towarzyszyć. Na przykład wybierając zdjęcia z wycieczki nad morze, może warto wokół fotografii umieścić motywy kojarzące się z plażą i morzem? Można na przykład w jednej z ramek umieścić muszelki (przyklejone na przykład za pomocą kleju na gorąco).

No votes yet.
Please wait...